Redmi Note 10S
Zdroj: YouTube.com (MySmartPrice)

Sotva predstavili sériu Redmi Note 11, rad Redmi Note 12 je na ceste: Vieme prvé informácie!

Modely z radu Redmi Note 12 by mohli prísť ešte v priebehu tohto roka. Prvý smartfón sa práve objavil v certifikácii, kde odhalil výbavu.

Modelový rad Redmi Note 11 na našom trhu nie je príliš dlho. Xiaomi posledné modely v tejto sérii predstavilo len pred niekoľkými dňami no zdá sa, že už teraz pracuje na novom modelovom rade smartfónov. Ďalšia generácia v podobe Redmi Note 12 len teraz prešla prvou certifikáciou a zdá sa, že sa vďaka portálu Xiaomiadictos.com dozvedáme prvé informácie o pripravovanom smartfóne. Tento rok by sme tak opäť mohli byť svedkami predstavenia dvoch generácií smartfónov série, pričom „dvanástky“ by mali prísť v druhej polovici tohto roka. A čo nám tieto modely ponúknu? Na to sa teraz pozrieme spoločne.

Redmi Note 12 je už na ceste

Ešte minulý rok sa rozprávalo o tom, že nám Xiaomi prinesie počas jedného roka dve generácie smartfónov z radu Redmi Note. Dôkazom mal byť minulý rok, kedy spoločnosť predstavila sériu Redmi Note 10 aj Redmi Note 11 na čínskom trhu. Na globálny trh sa však rad Redmi Note 11 dostal až tento rok. A koncom roka by sme sa opäť mali dočkať ďalšej generácie zariadení. Prvý model už teraz prešiel certifikáciou, čím poodhalil niektoré informácie o pripravovaych zariadeniach.

Táto certifikácia odkazuje na model s označením 22041216UC, pričom písmenko C na konci kódu odkazuje na región Číny. Zatiaľ sa teda pracuje len na čínskych modeloch, globálne by mohli prísť koncom tohto roka, prípadne začiatkom toho budúceho. Podľa všetkého ide o základný model série. Dočkať by sme sa mali viacerých smartfónov série, pričom budú minimálne tri. Tento základný model však disponuje 5G konektivitou, Xiaomi by sa teda v sérii Redmi Note 12 mohlo úplne zbaviť 4G modelov a priniesť nám len smartfóny s podporou 5G konektivity.

Srdcom zariadení bude pravdepodobne čipset od MediaTeku

Xiaomi v posledných mesiacoch prináša oveľa viac modelov s čipsetmi od spoločnosti MediaTek ako v minulosti. Dôvodom sú rastúce ceny súčiastok a teda najmä procesorov od spoločnosti Qualcomm. Navyše rozdiel vo výkone medzi čipsetmi od spoločnosti Qualcomm a MediaTek už nie je taký výrazný. Práve modelový rad Redmi Note je priekopníkom medzi dobre vybavenými, no lacnými smartfónmi. Preto môžeme očakávať, že práve aj zariadenia zo série Redmi Note 12 prinesú najmä čipsety od spoločnosti MediaTek.

Ako sme už vyššie spomenuli, predstavenie celej série by mohlo prebehnúť na konci tohto roka. Nie je zatiaľ známe, kedy konkrétne toto predstavenie prebehne. No nakoľko predstavenie predchádzajúcej série v podobe Redmi Note 11 v Číne prebehlo v októbri, modelový rad Redmi Note 12 by mohol prísť približne v tomto období. V každom prípade sme touto certifikáciou o krok bližšie k ďalším únikom o pripravovaných zariadeniach.

Kupujete si smartfóny z radu Redmi Note? Alebo sú pre vás atraktívnejšie iné série? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať