Update aplikácie galéria prináša viacero príjemných zmien.
Update aplikácie galéria prináša viacero príjemných zmien. Zdroj: XMOBILE.sk

Takto jednoducho môžete na svoje snímky pridať vodoznak: Vyskúšajte túto funkciu aj vo vašom Xiaomi!

Pridajte na snímky z vášho Xiaomi ochranný vodoznak a ochráňte ich tak pred kopírovaním alebo zneužitím v online priestore.

Verzia nadstavby MIUI 13 sa vo väčšej miere zaoberá bezpečnosťou a súkromím používateľov. K tomu nám slúži viacero skvelých, no nenápadných funkcií. Tie tento rok nahradili veľké zmeny používateľského prostredia či výraznejšie funkcie, za čo sme úprimne radi. Nadstavba MIUI totiž potrebovala spomaliť s príchodom nových funkcií a priniesť nám niečo, čo uvítame úplne všetci. Jednou z takýchto nových funkcií je aj možnosť pridania vodoznaku na snímky z nášho smartfónu. Len málokomu však napadne, aby túto funkciu vo svojom Xiaomi využil, a preto vám teraz prinášame návod, ako skvelú vychytávku vo svojom zariadení využiť. A pozrieť sa, kde ju môžete nájsť, by ste sa mali určite aj vy.

Prečo využiť vodoznak na fotografiách

Aj vám sa možno niekedy stalo, že ste na internet uverejnili fotografiu, ktorú si niekto neskôr privlastnil. Pre vás tak nebolo príjemné sledovať, ako sa dotyčný pýši cudzím perím a využíva fotografiu, ktorú ste zhotovili vy. Práve z tohto dôvodu na pre vás citlivé fotografie môžete úplne jednoducho pridať vodoznak a zabrániť tak tomu, aby si vašu prácu privlastňoval. Okrem toho však môžete túto funkciu využiť aj v ďalších prípadoch, kedy si tak ochránite svoje snímky.

Aká bude kvalita fotografií v Xiaomi Mi 11 Lite?
Zdroj: XMOBILE.sk

Niekedy chcete dať ľuďom jasne najavo, že vašu snímku nechcete šíriť ďalej, kopírovať či využívať údaje z nej. Výhodou funkcie v Xiaomi smartfónoch je to, že môžete text na snímke prispôsobiť podľa vlastnej preferencie. Na snímku teda môžete dať akýkoľvek odkaz, od nápisu „Nekopírovať“, cez informáciu „Súkromné“ až po informácie o tom, odkiaľ snímka pochádza. Len málokto si však od príchodu tejto funkcie do smartfónov skutočne všimol, že ju môže jednoducho a rýchlo využiť. My vám tak teraz prinášame návod k tomu, aby ste novú funkciu nadstavby MIUI 13 mohli používať úplne bežne.

Takto jednoducho pridáte vodoznak na snímku z vášho Xiaomi

Na úvod by sme radi spomenuli, že ide o pomerne novú funkciu a nie každý model ňou musí disponovať. Ako sme už poznamenali, možnosť pridania vodoznaku na snímky prišiel až s verziou nadstavby MIUI 13. Nie však úplne na začiatku, ale až neskoršia aktualizácia túto funkciu priniesla medzi používateľov. Ak teda vlastníte Xiaomi smartfón a máte nainštalovanú verziu nadstavby MIUI 13, ešte stále to neznamená, že možnosť pridania vodoznaku musíte vidieť. Skúsiť to však môžete. Využiť k tomu môžete nižšie uvedený postup.

  • V galérii si vyberte snímku, na ktorú chcete pridať vodoznak
  • V pravom dolnom rohu klepnite na tri bodky
  • Zvoľte možnosť Ochranný vodoznak
  • Napíšte nápis, ktorý chcete, aby sa na snímke zobrazoval a možnosť potvrďte

Našli ste túto funkciu aj vo vašom Xiaomi? A využijete ju? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.