POCO M3
Zdroj: POCO

Unikla cena pripravovaného Poco M3 Pro 5G: Koľko bude 5G novinka stáť?

Predstavenie dostupného 5G smartfónu od spoločnosti Poco je už za rohom a už o 2 dni budeme môcť sledovať predstavovací online event. I keď už mnoho špecifikácií poznáme, otáznou stále ostáva cena, ktorá by mala atakovať tie najnižšie priečky. Portál Xiaomiadictos.com teraz však informuje o prítomnosti modelu Poco M3 Pro 5G u prvého predajcu, bude jeho cena naozaj taká nízka? A kedy vstúpi do predaja?

Poco M3 Pro 5G

Ako už všetci dobre vieme, smartfón z dielne Poco bude vychádzať z modelu Redmi Note 10 5G. Prejde si však dizajnovou zmenou, podobnosť s modelovou radou Redmi Note 10 bude odstránená a musíme uznať, prevedenie Poco sa naozaj podarilo. Príde v troch farebných verziách, pričom nebude chýbať ani typická Poco Yellow.

Poco M3 Pro 5G
Zdroj: GSMArena.com

V srdci smartfónu uvidíme MediaTek Dimensity 700, potvrdený je tiež 6,5″ IPS LCD displej s 90Hz obnovovacou frekvenciou. Tešiť sa z novinky budeme i v našich končinách, globálna distribúcia je totiž potvrdená.

Cena smartfónu

Čo sa týka ceny, doteraz sme mohli len polemizovať. I keď je príchod smartfónu naplánovaný na 19.5. o 14:00, Poco zatiaľ nič nepotvrdilo. Poco M3 Pro 5G sa však objavil u predajcu, kde zavítal do katalógu rovno s cenou. Tá by mala byť na úrovni 160€ a my ostávame v nemom úžase! 5G smartfón pod 200€? U konkurencie by to bolo len prianím, Poco to však premieňa na realitu! Jeho predaj by mal byť spustený len deň po predstavení, aká však bude realita uvidíme už o pár dní.

Keďže Poco je spoločnosť, ktorá si dáva záležať na spokojnosti zákazníkov a 5G sa v ázijských krajinách rozširuje naozaj rýchlo, 5G smartfóny by v budúcnosti mali byť pre nich už štandardom. Rovnakou cestou sa už vybralo sesterské Redmi, ktoré už v Číne 4G modely nepredstavuje. Ak by však smartfóny s piatou generáciou získavali ceny ako Poco M3 Pro 5G, rozhodne sa im brániť nebudeme!

Je pre vás model Poco M3 Pro 5G atraktívnym, alebo vás príliš neoslovil? Podeľte sa s nami v komentároch a sledujte nás pre ďalšie novinky zo sveta Xiaomi!

Mohlo by vás tiež zaujímať