POCO M3
Zdroj: POCO

Pracuje Poco na novom zariadení? Poco M3 Pro má prísť už čoskoro

Poco M3 Pro má byť vylepšenou verziou základného modelu, podozrivo sa však podobá na smartfón od Redmi. Kedy smartfón príde a čo prinesie?

Spoločnosť Poco ako dcérska značka Xiaomi má byť zlatou strednou cestou medzi hlavnou líniou Mi a základnou najlacnejšou Redmi. Spoločnosti sa to zväčša darí a inak tomu nebude ani pri ďalšom dostupnom modeli. Má ísť o vylepšený nám známy Poco M3, tentoraz však s prívlastkom Pro. Najnovšie zariadenie vidíme priamo v certifikácii, o ktorej nás informoval portál Xiaomiadictos.com.

Certifikácia zariadenia

Informáciu o certifikácii priniesol známy leaker, ktorý uverejňuje informácie na sociálnej sieti Twitter pod menom Kacskrz. Upozorňuje na smartfón s modelovým číslom M2103K19PG, ktorý by nemal byť dostupný len v Indii, kde má Poco svoje sídlo. Smartfón by mal prísť globálne, dočkať by sme sa ho teda mohli i na našom trhu.

Modelové číslo mnohým však pripomína to zo smartfónu Redmi Note 10 5G. M2103K19G z modelu od Redmi sa líši len jedným písmenkom, preto odhadujeme, že novinka od Poco pod označením Poco M3 Pro bude veľmi podobná už nám znamej verzii modelu od Redmi.

Poco M3 Pro

Novinka od spoločnosti Poco by mala byť poháňaná čipsetom z dielne MediaTek. Konkrétne má ísť o čipset Dimensity 700, ktorý sme videli i v Redmi Note 10 5G. Ďalej očakávame masívnu 5000mAh batériu, ktorá vôbec neurazí, skôr poteší. Pozitívnou správou je, že po vzore smartfónu od Redmi, Poco siahne po displeji s vyššou obnovovacou frekvenciou. Dohady zatiaľ spomínajú 6,5″ IPS LCD displej s obnovovacou frekvenciou na úrovni 90Hz. Čo sa týka systému, rátame s nadstavbou MIUI 12, resp. 12.5 upravenou špeciálne pre Poco a systém Android 11.

Príchod zariadenia sa odhaduje na veľmi blízku dobu, oficiálne vyjadrenie dcérskej spoločnosti Poco však nemáme zatiaľ k dispozícii. Výskyt ďalšieho modelu nás prekvapil i keď tento krok zo strany Poco určite schvaľujeme. V blízkej dobe však očakávame i ďalšie informácie o smartfóne, sledujte nás teda i naďalej pre najnovšie informácie!

Tešíte sa na nový model? A myslíte, že bude mať úspech? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať