Poco X3 NFC
Zdroj: YouTube (YugaTech)

Unikli ceny zatiaľ nepredstavených modelov zo série Poco X5: Koľko budú výkonné novinky stáť?

Séria Poco X5 odhalila svoje ceny v poslednom úniku. Ak sa potvrdí, čaká nás predstavenie skutočne lákavých modelov s pomerom cena / výkon.

V prípade portfólia smartfónov od Xiaomi čakáme v blízkej dobe na predstavenie viacerých noviniek. Svoje smartfóny má na globálny trh priniesť ako materské Xiaomi, tak aj ich dcérske značky Redmi a Poco. Len jedna z nich však zatiaľ oznámila, kedy svoje zariadenia predstaví. Je ňou práve Poco, ktoré sa chystá na predstavenie modelového radu Poco X5. Táto séria smartfónov má spočívať z dvojice zariadení, ktorú nám spoločnosť predstaví už o pár dní. Najnovšie však na sociálnej sieti Twitter unikli ceny telefónov, ktoré naznačujú dostupnosť zariadení pre väčší počet fanúšikov. Koľko tak novinky majú nakoniec stáť? Pozrite sa na to spolu s nami!

Takáto má byť cena série Poco X5

Modelový rad Poco X sa zvyčajne vyznačuje dostupnými smartfónmi so slušnou výbavou. Tento rok tomu nemá byť inak, keďže základný model prinesie vo výbave výkonný Snapdragon 695. Ten sme minulý rok mohli vidieť napríklad vo vrcholnom zariadení série od Redmi, ktorým bol Redmi Note 11 Pro 5G. A práve tento základný model s označením Poco X5 5G má podľa najnovšieho úniku prísť na trh s cenou 269€, pričom má ísť o model s interným úložiskom s kapacitou 128GB. V prípade RAM v telefóne nájdeme 6GB.

Únik poukázal aj na cenu modelu v Pro verzii. Ten má vsadiť na čipset, ktorý zvyčajne nájdeme v tých najvýkonnejších modeloch vyššej strednej triedy, teda Snapdragon 778G. Leaker na Twitteri poukázal, že novinka s názvom Poco X5 Pro 5G má prísť s cenou 379€. Pôjde o konfiguráciu vo výške 256GB a 8GB RAM, čo už dnes považujeme za vyššiu konfiguráciu. Treba ale spomenúť, že zatiaľ ide len o únik, ktorý sa nám o pár dní môže, no nemusí potvrdiť. Ak by ale bol pravdivý, tak by sa nám na trhu objavili skutočne lákavé zariadenia v oblasti ceny a aj výbavy.

Predstavenie prebehne už o pár dní

Spoločnosť Poco nás už stihla pozvať aj na online predstavovanie noviniek, ktoré má prebehnúť už v pondelok, 6. februára o 13:00 nášho času. Túto udalosť budeme môcť sledovať na sociálnych sieťach ako je Facebook či Twitter, no aj na platforme YouTube. Ak by ste sa teda rozhodli sledovať predstavenie série Poco X5, zapíšte si do kalendára tento čas. Novinky však už nie sú takmer žiadnym tajomstvom, keďže vychádzajú z čínskych verzií modelov Redmi Note 12 Pro Speed, resp. Redmi Note 12 5G pre menej vybavený model.

Na internet už unikli aj snímky zariadení, teda skutočne je len málo informácií ohľadom telefónov, ktoré ešte nemáme. Ak však plánujete kúpu nového smartfónu v blízkej dobe, možno si séria Poco X5 získa aj vás a vyberiete si niektorý aj vy.

Pozdávajú sa vám ceny telefónov z radu Poco X5? Alebo by ste si ich predstavovali ešte nižšie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať