Zdroj: YouTube (ProductNation)

Unikli informácie o novom smartfóne od Poco: Ponúkne vyšší výkon, cena však ostane nízka

Na ceste je nový Poco X5 5G, ktorý by mal svojou výbavou ponúknuť ako kompromisy, tak aj vyšší výkon. Model sa práve objavil v certifikácii.

Spoločnosť Poco zvyčajne vyrába smartfóny, ktoré sú takou zlatou strednou cestou. Zatiaľ čo materské Xiaomi sa sústreďuje na drahšie a prémiové zariadenia, nižšou triedou zvyčajne býva Redmi, ktoré však dokáže vyprodukovať aj naozaj dobré zariadenia v pomere cena / výkon. V roku 2018 sa však s prvým modelom Pocophone F1 pridala aj nová značka medzi tieto dve zabehnuté, ktorá ako sme už spomenuli vyrába stredne vybavené modely. Na ceste je teraz ďalší model, ktorý by mal opäť zapadnúť do politiky značky a ponúknuť nám naozaj dobre spracovanú vyššiu strednú triedu. Nový smartfón sa tak teraz objavil v certifikácii, pričom sa dozvedáme aj základné informácie o jeho výbave a možnom čase predstavenia. Bližšie informácie nám priniesla komunita Xiaomiui.

Poco X5 5G je na ceste aj do Európy

Či už patríte medzi fanúšikov spoločnosti Xiaomi alebo nie, určite vám neušla informácia o existencii modelového radu Poco X. Táto séria smartfónov zvyčajne patrí medzi to najlepšie, čo v portfóliu dcérskej značky nájdeme. V sérii nechýbajú ani herné modely a rovnako ani zariadenia, ktoré sa sústreďujú na bežný výkon a prémiovú výbavu. Inak tomu nebude ani v novej generácii zariadení, ktorá by sa na trhu mala objaviť pod označením Poco X5.

Poco X3 NFC
Zdroj: YouTube (YugaTech)

V certifikácii sa totiž objavil model, ktorý na trhu budeme stretávať pod označením Poco X5 5G. Ako už z názvu vyplýva, zariadeniu nebude chýbať možnosť pripojiť sa do 5G siete, čo je dnes takmer samozrejmosťou vo vyššej strednej triede. Nové zariadenie sa v certifikácii objavilo pod kódovým označením 22101320G. Ako z označenia vyplýva, model bude dostupný aj na globálnom trhu, pričom sa ho dočkáme aj u nás v Európe. Jeho kód nám taktiež potvrdzuje, že zariadenie uvidíme ešte tento rok, pravdepodobne koncom tohto mesiaca či v priebehu toho budúceho. Jeho odhalenie by mohlo byť súčasťou posledného väčšieho predstavovania dcérskej značky Poco.

Uniklo aj niekoľko špecifikácií

Okrem toho, že sa nám potvrdil názov nového modelu vieme odhadnúť, akú výbavu u neho môžeme očakávať. Podľa posledných únikov by zariadenie s krycím označením Redwood malo získať 120Hz IPS LCD panel, ktorý umožní spoločnosti ušetriť nejaké tie náklady. Ak teda preferujete prítomnosť AMOLED panela v smartfóne, nový Poco X5 5G nebude pre vás. Aj napriek tomu máme pre vás dobré správy, pretože ušetrené náklady za displej sa spoločnosť rozhodla využiť niekde inde.

Hlavným lákadlom zariadenia bude tak jeho čipset, ktorý prispeje k lepšiemu výkonu. Posledný model s označením Poco X4 Pro 5G mal vo výbave čipset Snapdragon 695, pričom v novej generácii telefónov budeme môcť očakávať výrazný pokrok. Poco X5 5G by mal totiž získať čipset s označením Snapdragon 778G+, ktorý sme ostatne mohli vidieť aj v Xiaomi 12 Lite. Výkon prichádzajúceho modelu teda nebudeme môcť spochybňovať.

Pozdáva sa vám výbava pripravovaného zariadenia od dcérskej značky Xiaomi? A zvážili by ste jeho kúpu aj s IPS LCD displejom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať