Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Xiaomi 12 Lite je za rohom: Xiaomi má už pre model pripravený aj najnovší operačný systém!

Predstavenie modelu Xiaomi 12 Lite už klope na dvere, najnovšie sme sa dozvedeli, že prebieha adaptačná fáza systému pre nový model.

Tri verzie smartfónov z vlajkovej série od Xiaomi už sú medzi nami. Najnovšie modely od Xiaomi ohromili mnohých fanúšikov, vlajkový rad v podaní Xiaomi 12 však stále nie je kompletný. Už v blízkej dobe máme očakávať ďalšie modely, ktoré isto zaujmú fanúšikov, ktorí nechcú utrácať veľa peňazí za svoje smartfóny. Na ceste je totiž podľa všetkých informácií Xiaomi 12 Lite, ktorý bude lákdlom pre každého náročného, no predsa len úsporného fanúšika. Najnovšie informácie ohľadom pripravovaného modelu nám priniesla komunita Xiaomiui a my už len čakáme, kedy nám Xiaomi tento smartfón predstaví. Mohol by byť totiž rozumnou voľbou pri výbere prémiového, no lacného smartfónu.

Xiaomi už adaptuje najnovší systém pre Xiaomi 12 Lite

V poslednej dobe sa objavuje čoraz viac informácií aj o Lite verzii smartfónu z tohtoročnej vlajkovej série. Pred pár dňami nám čínske Xiaomi predstavilo smartfóny z vlajkového radu Xiaomi 12 a to znamená jediné, môžeme sa plne sústrediť na predstavenie odľahčeného modelu. Len nedávno unikli informácie o výbave smartfónu rovnako ako prvé rendery. Teraz sa však sústredíme na systém, ktorý už Xiaomi stihlo adaptovať systém Android a nadstavbu MIUI pre nový Xiaomi 12 Lite.

Podľa dostupných informácií je systém postavený na Androide 12 a MIUI 13. K dispozícii na našom trhu bude v dvoch verziách, klasicky ako globálna (MI) a európska (EU) verzia pod kódami V13.0.0.7.SLIMIXM, resp. V13.0.0.24.SLIEUXM. Xiaomi by už tak malo mať pripravený smartfón s označením Xiaomi 12 Lite aj pre náš európsky trh. Predstavenie by tak mohlo byť za rohom a prebehnúť by mohlo v najbližších týždňoch. Čínsky gigant by však tento rok mal vynechať 4G verziu smartfónu a priniesť nám len drahšiu, no výkonnejšiu 5G verziu. A čo všetko vieme o pripravovanom smartfóne z dielne Xiaomi?

Výbavu si požičia od elegantného Xiaomi CIVI

Určite si spomínate na Xiaomi CIVI, ktorý spoločnosť predstavila v Číne ako elegantný model s výbavou strednej triedy. Dizajn takéhoto modelu síce nový Xiaomi 12 Lite nezíska, no výbavu si od neho zrejme požičia. Základnom smartfónu má byť nový čipset Snapdragon 778G+ a tešiť sa máme aj na 6.55″ OLED displej. Ako ste si teda určite všimli, vlajkový Xiaomi 12 bude o niečo menší ako odľahčený Lite model. Rozlíšenie displeja má byť na úrovni FHD+ a obnovovacia frekvencia bude k dispozícii pri 120Hz. Hlavný snímač kamery má mať opäť 64mpx rovnako ako v prípade minuloročného Lite modelu.

Predstavenie nového modelu prebehne zrejme v najbližších týždňoch. Nie je známe, či nám Xiaomi predstaví len Xiaomi 12 Lite alebo sa dočkáme aj ďalších modelov. Rovnako zatiaľ nepoznáme ani cenu zariadenia, no všetky potrebné informácie sa určite dozvieme v najbližšej dobe. Budeme vás o nich samozrejme informovať aj naďalej.

Chystáte sa na kúpu modelu Xiaomi 12 Lite? Alebo radšej siahnete po plnohodnotnej vlajkovej lodi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať