Redmi 12C
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Unikli rendery takmer najlacnejšieho modelu z portfólia Xiaomi: Čo má lacná novinka ponúknuť vo výbave?

Xiaomi má predstaviť ďalší veľmi lacný smartfón. Vo výbave ponúkne slabší čipset od spoločnosti MediaTek, pozrite sa na jeho rendery.

Lacných smartfónov na trhu nie je nikdy dosť. Medzi drahšími vlajkovými loďami a prémiovými zariadeniami sme si zvykli, že už aj stredná trieda telefónov prichádza na trh s vyššou cenou. Zohnať tak telefón s cenou pod 200€ je dnes takmer nemožné, čo si však uvedomuje aj spoločnosť Xiaomi. Tá sa snaží priniesť svojim používateľom smartfóny pre každého a myslí aj na úplne lacnú kategóriu. Na trh sa tak chystá aj úplne lacný telefón, ktorý má získať pomenovanie Redmi A2. Aktuálne nám komunita Xiaomiui priniesla aj rendery tohto zariadenia a odhalila základné črty jeho výbavy. Čo tak lacný smartfón od Redmi priniesie vo výbave? Pozrite sa na to spolu s nami.

Lacný model od Xiaomi je už na ceste

Len pár mesiacov dozadu sme vás mohli informovať o tom, že čínsky gigant priniesol na trh skutočne lacný model v podobe Redmi A1. Tento smartfón ponúka len základnú výbavu, ktorú dnes potrebuje používateľ k telefonovaniu, vyhľadávaniu na internete a nenáročnému četovaniu či používaniu základných aplikácií. Tento model sa má v blízkej dobe dočkať svojho nástupcu, ktorý Xiaomi pomenuje ako Redmi A2. Teraz sa objavili jeho prvé rendery, ktoré poukazujú na základné vlastnosti jeho výbavy, no aj dizajn zariadenia.

Ten sa nemá príliš zmeniť od pôvodného modelu. Rovnako má získať plastovú konštrukciu, ktorej bude chýbať snímač odtlačkov prstov. Vylepšením má byť ale čipset, ktorý prejde z MediaTek Helio A22 na MediaTek Helio G36. Ide o niečo výkonnejší čipset, ktorý však stále slúži len na vykonávanie základných úkonov. Okrem toho sa ale máme tešiť aj na 8mpx snímač kamery, 6.52″ IPS LCD displej a 5000mAh batériu. Ďalšie špecifikácie zatiaľ nepoznáme no odhadujeme, že sa nebudú líšiť od jeho predchodcu.

Model s nízkou cenou a staršou výbavou

Fanúšikov spoločnosti určite poteší aj to, že Redmi A2 prinesie vo výbave 3.5mm jack, ktorý už len tak nenájdeme v bežnom smartfóne. Okrem toho však bude nabíjanie prebiehať prostredníctvom staršieho microUSB konektora. Vďaka takýmto lacnejším a starším súčiastkam môže Xiaomi šetriť a ponúknuť fanúšikom telefón, ktorý bude mať skutočne nízku cenu. Očakávame, že cena tohto zariadenia bude na trhu opäť okolo 100€ rovnako, ako tomu bolo pri jeho predchodcovi.

Redmi A2 by sa mal objaviť aj na globálnom trhu. K dispozícii by sme ho teda mali mať aj na predajných pultoch na Slovensku. Dátum predstavenia zatiaľ nie je známy, no vzhľadom k tomu, že sa od pôvodného Redmi A2 nebude veľmi líšiť, tak by ho Xiaomi nemuselo príliš odkladať.

Kúpili by ste si aj takýto lacný smartfón? Alebo by ste skôr siahli po drahšom zariadení? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.