Redmi smartfon
Zdroj: YouTube (N&D TECH TV)

Už tento mesiac máme sledovať predstavenie nových modelov od Redmi: Do Európy prídu pod týmto názvom!

Predstavenie ďalších modelov do série Redmi K50 sa blíži. Jeden zo smartfónov má byť predlohou pre globálny model z vlajkovej série.

O tom, že Xiaomi tento rok ešte plánuje predstaviť doplnkové modely do vlajkovej série Xiaomi 12T všetci vieme. Práve smartfóny označené písmenkom T sú určené primárne pre globálny trh, no nikoho zrejme neprekvapí, že sa objavia aj v domácej Číne. Rovnakým prípadom bude aj model Xiaomi 12T Pro, ktorý sa pomaly objavuje v databázach aj so svojou výbavou. S podobným kódovým označením sa však objavil aj model od Redmi, ktorý aktuálne prešiel benchmarkovým testom. Nebudeme si klamať, dosiahol úctyhodný výsledok a zdá sa, že tohtoročná séria Xiaomi 12T ponúkne len to najlepšie. Výsledok zdieľala komunita Xiaomiui a ako tento test dopadol si teraz povieme spoločne.

Xiaomi 12T Pro príde v Číne pod názvom Redmi K50 Ultra

Len dnes začalo Xiaomi prezentovať propagačné príspevky k predstaveniu modelu Redmi K50 Ultra. Tento model získal naozaj výnimočné skóre v benchmarku AnTuTu, pričom si vyslúžil až 1 120 691 bodov. Smartfón podľa dostupných informácií má poháňať čipset Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý sa podľa únikov objaví práve aj v Xiaomi 12T Pro. Nemáme teda žiadne pochyby o tom, že smartfóny by mali byť identické s tým, že model Xiaomi 12T Pro by bol globálnou verziou smartfónu. V databázach sa tento smartfón objavuje pod kódom 22081212C a my z tohto kódu vieme vyčítať niečo viac.

Redmi K50 Ultra teaser
Zdroj: Xiaomiui

Prvé dve čísla značia, že smartfón bude predstavený v roku 2022. Čísla 08 zasa odkazujú na ôsmy mesiac v roku, ktorým je teda august, no môže sa stať, že sa spoločnosť oneskorí a smartfón príde až v septembri. Písmenko C na konci kódu zasa označuje región, pre ktorý bude smartfón určený. Nikoho zrejme neprekvapí, že C označuje Čínu, kam samozrejme model zo série Redmi K50 patrí. Táto séria totiž do Európy neprichádza a ak sa vyskytnú globálne modely, prichádzajú pod iným označením. Zaujímavé tiež je, že poznáme aj kód modelu Xiaomi 12T. Tento smartfón vieme v databázach nájsť pod označením 22081212UG, teda ide o identický model len v globálnej verzii.

Pôvodne malo ísť o iný model

Už dávnejšie sa rozprávalo o tom, že by na trh mal prísť smartfón s označením Redmi K50S Pro. Xiaomi sa však na poslednú chvíľu zrejme rozhodlo premenovať tento smartfón a priniesť ho bez písmenka S v označení, no s prívlastkom Ultra. O smartfóne vieme však aj niečo viac než len to, ktorý čipset ho bude poháňať. Okrem Snapdragonu 8+ Gen 1 v smartfóne pravdepodobne nájdeme rýchle úložisko typu UFS 3.1 a LPDDR5 RAM. Niektoré špekulácie tiež poukazujú na 120Hz AMOLED displej s FHD rozlíšením.

Redmi K50
Zdroj: Redmi

Čo sa týka výdrže, Redmi K50S Pro alebo teda Redmi K50 Ultra má ponúknuť 5000mAh batériu s podporou 120W nabíjania. O bezdrôtovom nabíjaní však stále nevieme. Novinka by mala ponúknuť veľkosť interného úložiska až do 256GB a veľkosť RAM do veľkosti 12GB. Smartfón má prísť so systémom Android 12, ktorý doplní najnovšia nadstavba MIUI 13. Ako sme už spomenuli, má ísť o čínsku verziu modelu Xiaomi 12T Pro, výbava by mala byť teda u nás identická.

Kúpili by ste si smartfón s takouto výbavou? A akú cenu preň odhadujete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať