Xiaomi Mi Pad 5
Zdroj: xiaomitoday.it

VIDEO: Xiaomi Mi Pad 5 príde na trh s prekvapením v ovládaní tabletu

Xiaomi sa púšťa do vývoja nového tabletu Mi Pad a elektronického inteligentného pera Mi Pen. Zmení čínsky gigant trh s tabletmi na nepoznanie?

Ideu vytvoriť Xiaomi Mi Pad 5 sme nehodili do koša, aspoň tak tvrdil ešte minulý rok Li Chungqi, senior produktový manažér čínskeho výrobcu. A aj keď je trh s tabletmi v poslednom období menej výrazný, ako to bolo v ich najväčšom boome, tak Xiaomi chce ísť do ďalšej verzie.

Od vydania posledného produktu, konkrétne Mi Pad 4, uplynuli už tri roky. Po takto dlhej dobe oznámila spoločnosť Xiaomi na svojom oficiálnom Weibo účte, že ďalšie zariadenie príde s malým prekvapením. A to môže byť práve zlomové pri rozhodovaní sa, či si kúpiť alebo nekúpiť tablet.

Xiaomi Mi Pad 5 bude mať vychytávku, ktorá veľa prezrádza o smerovaní segmentu

Spomínanou vychytávkou je držiak pera – čo znamená, že čínsky výrobca sa púšťa nie len do vývoja tabletu, ale aj do vývoja elektronických pier, ktoré doteraz v jeho bohatom portfóliu absentujú. Narozdiel od atramentových pier. 

Ovládanie mobilných telefónov, notebookov alebo tabletov perami nie je žiadnou prevratnou myšlienkou. Ale ich absencia odrádza množstvo používateľov od nákupu tabletov, ktoré by mohli ľudia využívať napríklad aj ako diár, do ktorého si ručne zapisujú poznámky. Poprípade môžu využívať tablet pre prácu s grafickými programami na počítači a podobne.

Neoficiálny render Xiaomi Mi Pad 5

Spoločnosť Xiaomi sa na otázky ohľadom vývoja takzvaného Mi Pen rozhodla odpovedať stručným a jasným spôsobom slovami „Je to v plánoch, už je to zavedené“. To znamená, že s veľmi vysokou pravdepodobnosťou vyjde Xiaomi Mi Pad 5 s podporou inteligentného pera. To samozrejme znamená paralelný vývoj dvoch produktov: tabletu a Mi Pen. 

Táto správa skutočne poteší všetkých používateľov a fanúšikov Mi, ktorí na takéto zariadenie čakajú roky.

Trojročné čakanie na Mi Pad

Ako sme vyššie zmienili, stalo sa v roku 2018, kedy čínsky výrobca uviedol na trh poslednú generáciu tabletov. Dlhé čakanie na novšiu verziu sa zhmotňujú v zaujímavom produkte, ktorý môže osloviť množstvo užívateľov.

V súčasnosti nemáme oficiálne informácie a ani odhady o uvedení nového tabletu na trh. Avšak dá sa predpokladať, že je to otázkou mesiacov – keďže sa o zariadení hovorí už aj na oficiálnych kanáloch spoločnosti. Informáciu priniesol portál xiaomitoday.it.

Mohlo by vás tiež zaujímať