Xiaomi najlepsi smartfon
Zdroj: Unsplash.com (Joshua Golde)

Vyberáte si Xiaomi smartfón? Pozrite sa na výber najlepších modelov do 300€!

Vybrať si v dnešnej dobe smartfón môže byť obtiažne a preto vám prinášame zoznam piatich najdostupnejších Xiaomi smartfónov na trhu!

Výber smartfónu môže byť v dnešnej dobe trochu obtiažný, zvlášť medzi toľkými modelmi, ktoré sú na trhu dostupnými. Xiaomi je značkou, ktorá ponúka veľkú výbavu za nízku cenu a preto by sme vám teraz predstavili niekoľko smartfónov, ktoré určite stoja za zváženie. Pozrite sa na náš zoznam a veríme, že či už ste fanúšik mobilnej fotografie alebo hľadáte smartfón v čo najnižšej cene, určite si vyberiete!

1. Redmi Note 10 Pro

Nedávno predstavený Redmi Note 10 Pro zatiaľ u nás nie je dostupný, no je v štádiu predobjednávok. Model ponúka čipset Snapdragon 732G, 120Hz AMOLED displej a kameru so 4 snímačmi. Hlavný snímač ponúka až 108mpx a model Redmi Note 10 Pro nemá vo svojej cenovej kategórii riadnu konkurenciu. Potešia i duálne reproduktory, či 33W nabíjanie pre 5020mAh batériu. Všetky výhody tohto smartfónu museli byť ale nejako kompenzované a kompromis schytal práve snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený v tlačidle napájania. Za cenu neuveriteľných 279€ v konfigurácii 6/64GB toho ponúkne však naozaj mnoho.

2. Redmi Note 9 Pro

Obľúbený model z minulého roka dokáže stále zaujať, a to najmä svojou nízkou cenou. Hoci oproti svojmu nástupcovi ponúkne síce len čipset Snapdragon 720G a klasický 60Hz IPS LCD displej. Hlavný snímač ponúkne 64mpx a batériu o kapacite 5020mAh s podporou rýchleho nabíjania pri výkone 30W. Ak ale plánujete siahnuť po väčšom úložisku a nechcete zaň minúť celú výplatu, tak Redmi Note 9 Pro ponúka konfiguráciu 6/128GB za približne 250€!

3. Poco X3 NFC

I keď smartfóny Poco sa snažia od Xiaomi odtiahnuť, stále ich radíme do kategórie spolu s Xiaomi a spája ich najmä operačný systém. Ak vás teda láka nadstavba MIUI a nevadí vám mierna úprava v podobe Poco launcheru, Poco X3 NFC je ten pravý smartfón pre vás. Model ponúka čipset Snapdragon 732G a čistý 120Hz IPS LCD displej. Hlavný snímač kamery ponúka dostatočných 64mpx a batéria na úrovni 5160mAh vás určite nenechá bez energie. Bonusom sú stereo reproduktory a model v prevedení 6/128GB môžete kúpiť už za približne 215€.

4. Redmi 9C NFC

Ak hľadáte čo najlacnejší smartfón a nehľadíte na jeho parametre, Redmi 9C NFC je pre vás ako stvorený. Smartfón poháňa čipset Mediatek Helio G35 a hlavný snímač kamery je na úrovni len 13mpx. Model je vyrobený z plastu a snímač odtlačkov prstov sa nachádza na zadnej strane smartfónu. I napriek nemodernému vzhľadu a slabšej výbave je smartfón vhodný pre deti či ľudí, čo si na výkon nepotrpia. Vďaka flexibilnej nadstavbe MIUI je tiež vhodný i pre seniorov, ktorým sa dá napríklad zväčšiť text systému. Bonusom je i NFC pre bezkontaktné platby, takže Redmi 9C NFC určite nie je k zahodeniu. Model v konfigurácii 3/64GB je možné zakúpiť už za 115€!

5. Xiaomi Mi 10T Lite

Posledný, no rozhodne nie najslabší je model Xiaomi Mi 10T Lite, práve naopak. Mi 10T Lite ponúka čipset Snapdragon 750G, s ktorým hravo zvláda 5G konektivitu. Kamera ponúka dostačujúcich 64mpx a 120Hz IPS LCD displej nie je k zahodeniu. Bonusom sú stereo reproduktory či 33W rýchlonabíjanie. Model Mi 10T Lite je k zakúpeniu za 299€, čo je naša horná hranica. Konfigurácia za túto cenu je vo verzii 6/128GB.

Vybrali ste si svoj model? Či ho dokonca vlastníte? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať