Vytvorte si vlastný smartfón podľa vašich predstáv: V tejto oficiálnej hre od Xiaomi môžete úplne čokoľvek!

Vytvoriť si vlastný smartfón nie je vôbec nereálne. Xiaomi vám umožní poskladať si akýkoľvek telefón s výbavou podľa vlastného výberu.

Čínska spoločnosť Xiaomi nie je známa len pre svoje smartfóny, elektroniku a nadstavbu MIUI. Mnohých fanúšikov si totiž získala len prístupom, aký ku nim má. Okrem rôznych súťaží, fanúšikovského festivalu a rôznych ďalších aktivít tak aktuálne môžeme využiť aj hru, ktorú spoločnosť priniesla k dispozícii fanúšikom. A nejde o akúkoľvek hru, vďaka nej si môžete postaviť akýkoľvek smartfón s výbavou, aká by sa vám pozdávala. Vybrať si tak môžete z rôznych komponentov, no aj dizajnov telefónu, ktoré sú v ponuke. Informácie o tejto hre nám priniesla komunita Xiaomiui a my sme si ju okamžite museli vyskúšať. A mali by ste to spraviť aj vy.

Vytvorte si Xiaomi telefón podľa vlastných predstáv

Aké to je vytvárať nové zariadenie, ktoré sa má ujať na trhu a zaujať ostatných fanúšikov? Aj vy to môžete zistiť jednoducho v hre od Xiaomi, ktorá sa objavila na stránke builmi.ru. Ako už doména stránky napovedá, ide o hru, ktorá prišla z ruskej distribúcie spoločnosti, no je k dispozícii aj v anglickom jazyku. Využiť môžete aj svoje Mi konto, v ktorom si môžete telefóny uložiť a zbierať body. Za tieto body môžete nasledovne využívať ďalšie komponenty a odomykať si čoraz lepšiu výbavu.

Výroba Xiaomi hra
Zdroj: Xmobile.sk

Výhodou hry je taktiež možnosť porovnať si rôzne komponenty a pozrieť sa, čo vlastne v telefóne znamenajú. Vďaka jednoduchej a zábavnej hre sa tak môžete aj niečo dozvedieť a osviežiť si tak znalosti napríklad o rozdiele medzi AMOLED a IPS LCD displejom alebo sa pozrieť na to, ako vplýva obnovovacia frekvencia displeja na zobrazovanie obsahu vo vašom smartfóne. Okrem komponentov si však môžete zvoliť aj dizajn zariadenia a vytvoriť si tak unikátny model či napodobniť už existujúce zariadenie.

Voľba ideálneho modelu pre vás

Táto zaujímavá hra neslúži len pre zábavu, no rovnako si môžete pomôcť s výberom ideálneho zariadenia pre vás. Počas skladania telefónu totiž vyberáte rôzne komponenty, ktoré by ste aj vy možno radi videli vo svojom zariadení. Navolíte si tak ideálnu výbavu, pričom na konci získate analýzu daného modelu. Zistíte, na čo by takáto výbava bola vhodná a aj koľko by približne vami vyrobený Xiaomi telefón stál na trhu. Vyrobiť tak môžete úplne lacné zariadenie, no aj vlajkovú loď podľa vašich predstáv.

Xiaomi hra tvorba smartfónu
Zdroj: Xmobile.sk

Výhodou však je úplne posledná časť vašej výroby. V nej sa totiž objavia Xiaomi smartfóny, ktoré sa výbavou aj cenou podobajú tomu, ktorý ste práve vyrobili. Vďaka tomu si aj vy teda môžete vybrať nový telefón, ktorý bude zodpovedať vašim požiadavkám.

Vyskúšate túto interaktívnu hru aj vy? A aký smartfón plánujete vyrobiť, skôr lacnejší alebo ste fanúšikmi lepšie vybavených zariadení? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať