Redmi Note 10
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Xiaomi chystá návrat modelu, ktorý spôsobil revolúciu smartfónov: Tento model uvidíme ešte tento rok!

Nový model od Xiaomi nebude až takou novinkou. Redmi pripravuje návrat populárneho modelu, ktorý stále hlási úspech na trhu.

To, že Xiaomi prináša smartfóny v obnovenej podobe pre dnešné pomery nie je už ničím výnimočným. Celý tento proces odštartoval minulý rok populárny Redmi Note 8 2021, ktorý si u fanúšikov získal veľmi dobré ohlasy. Neskôr však spoločnosť priniesla aj upravený Redmi 10 2022 a najnovšie sme mohli sledovat predstavenie modelu Poco M5s, ktorý vychádzal z minuloročného Redmi Note 10S. Teraz by sme však mali byť svedkami predstavenia ďalšieho modelu, ktorý si prejde menšími zmenami. Redmi totiž pripravuje opätovné predstavenie smartfónu, ktorý podľa únikov bude pochádzať z najpopulárnejšieho modelu strednej triedy za posledné roky. Bližšie informácie o tomto predstavení nám priniesla komunita Xiaomiui.

Xiaomi pripravuje znovuzrodenie modelu Redmi Note 10 Pro

Smartfón s označením Redmi Note 10 Pro prišiel na náš trh ešte v marci minulého roka. Ako prvý smartfón v sérii Redmi Note ponúkol AMOLED displej s dokonca až 120Hz obnovovacou frekvenciou, 108mpx hlavný snímač kamery a to všetko doplnil rýchlym 33W nabíjaním pre 5020mAh batériu. Model sám o sebe zlákal veľké množstvo fanúšikov, pričom aj dnes je jedným z najpopulárnejších modelov strednej triedy na trhu. V poslednej dobe sme si však mohli všimnúť, že Xiaomi populárne modely prináša aj vo vynovených verziách.

Redmi Note 10 Pro_smartfon
Zdroj: YouTube (Renzo Claros – Tech & Cameras)

V IMEI databáze sa totiž objavil model, ktorého označenie na predajných pultoch bude Redmi Note 11 Pro 2023. Ak ste si však mysleli, že tento model bude mať niečo spoločné so sériou Redmi Note 11, boli ste na omyle. Základ tohto smartfónu má podľa viacerých indícií byť práve v populárnom Redmi Note 10 Pro, na ktorom si Xiaomi stále zakladá. Či však tento smartfón ponúkne niečo viac ako pôvodný model okrem novšej verzie operačného systému zatiaľ nevieme.

Úniky poukazujú na globálny model

Únik z IMEI databázy poukázal na číslo modelu s označením 2209116AG. Z kódu vieme vyčítať, že model prešiel certifikáciou v deviatom mesiaci roku 2022 a jeho predstavenie by malo prebehnúť v čo najbližšej dobe. Okrem toho nám kód poukazuje na časť 116A. Číslo 11 označuje jedenáste písmeno abecedy, teda K. Označenie modelu je teda K6A, pričom pôvodný model Redmi Note 10 Pro sa označoval ako K6. Posledné písmenko kódu G zasa potvrdzuje prítomnosť modelu na globálnom trhu.

Redmi Note 10 Pro Max
Zdroj: YouTube (C4ETech)

Redmi Note 11 Pro 2023 by s najväčšou pravdepodobnosťou príde s čipsetom Snapdragon 732G ako u pôvodného modelu. Tešiť sa môžeme aj na 6.67″ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie, duálne reproduktory aj spomínanú 108mpx kameru. Na záver však musíme povedať, že Xiaomi novinku predstaví zrejme s operačným systémom Android 12 a nadstavbou MIUI 13. Dočkať by sme sa mohli aj obnoveného dizajnu.

Kúpili by ste si nový Redmi Note 11 Pro 2023? A ako sa vám pozdával pôvodný Redmi Note 10 Pro? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať