Redmi Note 8_2021
Zdroj: Redmi

Redmi Note 8 2021 bol predstavený, čím sa však líši od pôvodného modelu?

Návrat populárneho modelu z roku 2019 mnohých potešil. Pred dvoma rokmi bola séria Redmi Note 8 jednou z najpopulárnejších modelových rád a získala si srdcia mnohých fanúšikov. Tieto modely sú stále v obehu a i keď ich už nečaká mnoho aktualizácií systému, ich majitelia na ne nedajú dopustiť. To si uvedomuje aj Xiaomi, ktoré práve pre týchto majiteľov, ktorí nepotrebujú mnoho inovácií, obnovili základný model zo série z roku 2019. V čom všetkom sa Redmi Note 8 2021 líši od pôvodného modelu? Portál Explica.co prináša zoznam štyroch zmien, ktoré v smartfóne nastali.

Zmena čipsetu

Hlavnou a najvýznamnejšou zmenou je výmena čipsetu. Prechod zo Snapdragonu 665 na výkonnejší MediaTek Helio G85 je opodstatnený, pretože spomínaný čipset od Snapdragonu dnes už neponúka dostatočný výkon a MediaTek tak zaručuje vyšší výkon, no ponechanie nižšej ceny. Len pre porovnanie, rovnaký čipset sme mohli nájsť i v novšom Redmi Note 9, ktorý bol predstavený minulý rok. Výrobca tak sľubuje navýšenie výkonu a Redmi Note 8 2021 by sa mal pohybovať na vyššej úrovni, ako pôvodný model.

Zmena pamäťovej konfigurácie

Zatiaľ čo pôvodný model z roku 2019 prišiel až s piatimi možnosťami pamäťovej konfigurácie, nový model získal len dve. Redmi Note 8 2021 je možné zakúpiť len s jednou verziou pamäte RAM vo veľkosti 4GB, interné úložisko má zasa veľkosť buď 64GB alebo 128GB. Pôvodný model dal priestor viacerým možnostiam pamäte RAM, kedy prišiel buď s 3GB, 4GB alebo dokonca až 6GB pamäte RAM. Čo sa týka kapacity interného úložiska, možnosť jeho rozšírenia o SD kartu ostáva zachovaná.

Operačný systém

Hlavným dôvodom, prečo by sme mali vymeniť svoje staré zariadenie z roku 2019 za nové, je systémová podpora. Tá u nového Redmi Note 8 2021 bude trvať dlhšie, keďže získava najnovšiu verziu MIUI 12.5 a Android 11 už pri jeho kúpe. Pre porovnanie, starší model prišiel s verziou MIUI 10 a Android 9 Pie, jeho podpora sa teda už čoskoro bude končiť.

Konektivita

Posledným rozdielom je verzia Bluetooth. Tento rozdiel si mnohí z vás ani neuvedomia, keďže málokto pozerá na verziu svojho pripojenia. To však prešlo z verzie Bluetooth 5.0 na Bluetooth 5.2, čím smartfón získal najnovšiu technológiu.

Rozdielov v smartfóne teda veľa nie je, predsalen sa nájdu ľudia, ktorí po tomto modeli radi siahnu. Zaujal obnovený Redmi Note 8 2021 i vás? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať