Poco M5 M5s launch
Zdroj: Poco Global

Lacné smartfóny s dostupnou výbavou pre každého: Takto vyzerajú modely Poco M5 a Poco M5s!

Smartfóny s označením Poco M5 a Poco M5s sa oficiálne predstavili. Pozrite sa na to, ako tieto smartfóny vyzerajú a čo nám ponúkajú.

O pripravovaných smartfónoch z radu Poco M5 ste možno už počuli. Modelový rad Poco M zvyčajne prináša cenovo dostupné smartfóny s niekoľkými kompromismi, ktoré však stoja za to. Inak tomu nie je ani pri sérii smartfónov, ktorá pri sebe prináša číslovku 5 a skladá sa zatiaľ z dvojice smartfónov. Spoločnosť Poco ako dcérska značka Xiaomi nám totiž túto dvojicu smartfónov len pred malou chvíľkou predstavila počas online predstavovania a my sa na ne môžeme pozrieť v plnej kráse. Ak vás teda zaujíma, akú výbavu si so sebou tieto modely priniesli, ste na správnom mieste. Dámy a páni, toto sú novinky v podaní Poco M5 a Poco M5s.

Poco M5 prináša nižšiu cenu aj kožené prevedenie konštrukcie

Smartfón s označením Poco M5 už poznáme z rôznych únikov. Medzi ne môžeme zarátať aj čipset MediaTek Helio G99, ktorý sa nám v zariadení potvrdil. Model rovnako ponúka displej s podporou 90Hz adaptívnej obnovovacej frekvencie a nájdeme v ňom aj výrez pre selfie kameru. Výrez je v tvare kvapky, nie priestrelu, ako sme zvyknutí u drahších smartfónov. Poco niekde muselo šetriť, no smartfónu to vôbec neprekáža. Ako sme však už spomenuli, konštrukcia smartfónu je z kože. Takéto riešenie konštrukcie je dnes naozaj trendom a zdá sa, že ho Xiaomi presadzuje aj v nižšej cenovej kategórii.

Poco M5 2
Zdroj: Poco Global

Prejdeme tiež k pamäťovým konfiguráciám zariadenia. Model si môžeme kúpiť vo verzii 4/64GB, 4/128GB alebo 6/128GB. Potešiť nás môže aj batéria smartfónu, ktorá ponúka kapacitu 5000mAh. O rýchle nabíjanie sa postará 18W adaptér, ktorý nájdeme v balení smartfónu. Za spomenutie stojí aj kamera s hlavným 50mpx snímačom, ktorý prichádza v kombinácii s 2mpx makro a 2mpx hĺbkovým snímačom. Model má však aj ďalšie prednosti, ako napríklad snímač odtlačkov prstov v tlačidle napájania, NFC pre bezkontaktné platby či 3.5mm jack pre slúchadlá. Cena smartfónu začína na úrovni 189€ pre základnú pamäťovú konfiguráciu.

Poco M5s „kopíruje“ známy Redmi Note 10S

Fanúšikovia spoločnosti si isto spomínajú na minuloročný smartfón s označením Redmi Note 10S, ktorý sa stal predajným hitom. Poco sa však tento rok rozhodlo, že tento model „obnoví“ a prinesie ho s novším operačným systémom a v novom šate. Presne týmto smartfónom je Poco M5s, ktorý prichádza s čipsetom MediaTek Helio G95. Veľkých zmien v porovnaní s pôvodným modelom sme sa však nedočkali. V zariadení totiž nájdeme 6.43″ AMOLED displej s podporou 60Hz obnovovacej frekvencie. Model ďalej prináša kameru, ktorá sa skladá zo štyroch snímačov, pričom hlavný má 64mpx.

Poco M5s 2
Zdroj: Poco Global

O výdrž smartfónu sa postará 5000mAh batéria s podporou 33W nabíjania. Poteší nás aj prítomnosť stereo reproduktorov alebo taktiež snímača odtlačkov prstov v tlačidle napájania. Jedinou zmenou oproti pôvodnému Redmi Note 10S bude prítomnosť systému Android 12 a nadstavby MIUI 13. Poco M5s bude rovnako dostupný v pamäťových konfiguráciách 4/64GB, 4/128GB a 6/128GB. Najlacnejšiu verziu smartfónu si budeme môcť kúpiť za 209€.

Pozdávajú sa vám tieto novinky od spoločnosti Poco? A ktorý smartfón sa vám páči viac, Poco M5 alebo Poco M5s? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať