Xiaomi servis mobilu vymena komponetov
Zdroj: YouTube (MOBILE SERVICE), XiaomiPortal.sk

Xiaomi chystá Režim opravy: Čo to je a ako to bude fungovať?

Nadstavba MIUI od Xiaomi prechádza poslednou dobou niekoľkými zmenami. Pripravovaná a dlhoočakávaná verzia MIUI 12.5 už zamierila medzi prvé smartfóny, novinky v systéme sa však stále dolaďujú a nové funkcie ďalej pribúdajú. Jednou z nich je i tzv. Režim opravy, alebo teda Repair mode o ktorom informoval portál Xiaomiadictos.com. Kto takýto mód využije a ako vlastne funguje?

Režim opravy

Režim opravy ocenia určite majitelia, ktorí chystajú svoj smartfón nejakým spôsobom do opravy, prípadne na reklamáciu. Určite poznáte situáciu, kedy musíte odstraňovať všetky svoje súbory zo smartfónu a po jeho návrate ich tam zasa manuálne nahrávať. Nejde o príjemnú činnosť, ktorá často zaberie i niekoľko hodín a práve na toto myslelo i Xiaomi.

Režim opravy po jeho spustení ako keby skryje všetky vaše súbory a vytvorí oddelený profil, ktorý neobsahuje vôbec nič. Smartfón vyzerá ako keby bol čerstvo zapnutý a nikto neoprávnený sa ku vám do galérie či aplikácií nedostane. Funkcia sa zatiaľ testuje, no je docela pravdepodobné, že čoskoro zavíta i na globálnu pôdu.

Dostupnosť funkcie

Ako je už pri obľúbenej nadstavbe zvykom, nie všetky funkcie sú dostupné pre každého a zatiaľ čo v Číne sa tešia z viacerých vychytávok, u nás systém nie je zďaleka tak prepracovaný, ako u nich. Zatiaľ však funkcia nie je dostupná verejne ani v Číne, ide teda o vychytávku z uzatvoreného beta programu pre MIUI 12.5.

Konkrétne ide o verziu V21.5.22 a o globálnej implementácii zatiaľ nie je reč. Kto však vie, ide o užitočnú funkciu, ktorá by sa hodila každému a veríme, že sa čoskoro dostane i do globálnej či európskej verzie ROM. Pre tých, ktorí však nechcú čakať, je tu xiaomi.eu custom ROM, ktorá prináša nové verzie systému skôr, ako jej oficiálna verzia. Jej výhodou je, že vychádza z čínskej ROM, a tak prináša i omnoho viac funkcií.

Využili by ste takúto funkciu, alebo ostávate stále verní odstraňovaniu súborov zo smartfónu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať