Mi 11 Lite
Mi 11 Lite prichádza v niekoľkých farbách Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi 11 Lite: Prepracovaný smartfón nielen pre mladých. Čo ponúka?

Mi 11 Lite je oficiálne predstavený a ponúka toho naozaj mnoho! Poďte sa pozrieť na špecifikácie najdostupnejšieho smartfónu z rodinky Mi 11!

Okrem modelu Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra sme na predstavovaní s názvom Xiaomi Mega Launch mohli vidieť i odľahčenú verziu, a to Mi 11 Lite. Lite verzia smartfónu sa sústreďuje najmä na mladšie publikum a ponúka skvelú výbavu za rozumnú cenu. Pozrite sa na jeho špecifikácie, pretože možno tento model bude váš budúci smartfón.

Mi 11 Lite – kvalita s nízkou cenou

Lite modely sú populárne medzi širokým publikom a u tohto modelu tomu nebude inak. Už dávnejšie sme spomínali, že model Mi 11 Lite by mohol byť nástupcom modelu Mi 9 Lite, ktorý sa zameriaval na mladšie publikum. Naše predpovede sa naplnili a o ich správnosti svedčia najmä farebné verzie smartfónu. Model je dostupný hneď v šiestich farebných prevedeniach, ktoré hrajú v letných tónoch. Nechýba slnečná žltá či zelená pripomínajúca kiwi.

V smartfóne tlčie čipset Snapdragon 780G, prvý 5nm čip pre mid-range smartfóny. Ten ponúka 5G konektivitu a Mi 11 Lite je hneď prvým modelom, ktorý týmto čipsetom disponuje. Lite verzia je taktiež najtenším smartfónom s 5G pripojením. Hrúbku má len 6,81mm a Xiaomi si na nej dalo veľmi záležať. Vypomohol i 6,55″ 90Hz AMOLED displej, ktorý sa radí medzi najtenšie na trhu.

Smartfón disponuje sústavou troch snímačov, ktoré sú v zostave 64+8+5 mpx. Ako sme už spomínali, Lite verzia smartfónu sa zameriava najmä na mladú generáciu a 20 mpx selfie snímač je niečím, čo mladí isto ocenia. Batéria smartfónu má kapacitu 4250mAh a podporuje nabíjanie do úrovne 33W.

Mi 11 Lite
Zdroj: Xiaomi

Dostupnosť a cena

O dostupnosti smartfónu na globálnom trhu sa zatiaľ nerozprávalo. Jeho príchod sa však očakáva čoskoro a sme si istí, že sa bude tešiť obrovským predajným číslam. Mi 11 Lite nás určite oslovil svojou jednoduchosťou a pritom výkonom s cenou, ktorá vám určite vyrazí dych.

Základná verzia v zložení 6+128GB bude dostupná už za 300€. Pri výbere vyššieho 256GB úložiska si priplatíme približne 40€, teda verzia 8+256GB nás výjde na približne 340€. Cena pri globálnej distribúcii sa môže navýšiť, veľké navýšenie však neočakávame.

Premýšľate nad kúpou modelu Mi 11 Lite? Či vás oslovili jeho vylepšené verzie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať