xiaomi mix 5
Zdroj: Youtube (TechDroider)

Xiaomi Mix 5 by tentokrát mohol prísť na trh i s Pro verziou zariadenia, naznačujú najnovšie úniky správ

Hoci aktuálne horúcou témou ohľadne telefónov Xiaomi je v súčasnosti najmä  nadstavba MIUI 13, ktorej predstavenie sa pomaly, ale isto blíži, tak najnovšie sa do pozornosti dostáva produktová rada smartfónov Xiaomi Mix 5. Pravdepodobne vás napadá otázka, prečo píšeme o Mix 5 v množnom čísle vzhľadom na to, že v minulosti bol predstavený z produktovej rady (Mi) Mix vždy len jeden telefón. Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál xiaomiadictos.com totiž naznačujú, že nebude predstavené jedno zariadenie, ale hneď dve.

Predstavený by mal byť i model Mix 5 Pro

Portál sa odvoláva na známu komunitu XIAOMIUI, ktorá postrehla, že čínsky gigant si zaregistroval dve nové zariadenia pod modelovým označeniami 2203121C a 2203121AC. Ich kódové označenia by mali byť „loki“ a „thor“.

Čo je však zaujímavé na týchto zariadeniach je, že aktuálne správy naznačujú, že pôjde o smartfóny Mix 5 a Mix 5 Pro. Registrácia nových modelov smartfónov naznačuje, že nie sme ďaleko od toho, aby boli oficiálne predstavené. Neočakávame však, že sa tak stane ešte v tomto roku, hoci Xiaomi má v pláne v priebehu decembra predstaviť nielen novú nadstavbu MIUI 13, ale i smartfón(y) Xiaomi 12.

„Boli určené trhové názvy zariadenia s číslom modelu „L1“ s kódovým označením „thor“ a zariadenia s číslom modelu „L1A“ s kódovým označením „loki“, ktoré spoločnosť Xiaomi v súčasnosti vyvíja. Podľa údajov z našej databázy tieto dve zariadenia nebudú z rodiny Xiaomi 12, budú z rodiny Xiaomi Mix.“ píše známa Xiaomiui komunita na svojich stránkach.

Čo sa týka špecifikácií pripravovaných modelov Mix 5, tak dnes nemáme dostatok informácií, aby sme vedeli, čo presne ponúknu. Špekuluje sa, že ako sme u tejto produktovej rady smartfónov zvyknutí, tak pôjde o výkladnú skriňu technológií spoločnosti. Zariadenia by mali byť vybavené procesormi Snapdragon 898 (predpokladáme že Pro verzia bude vybavená Snapdragonom 898+), na ktorých oficiálne predstavenie si budeme musieť počkať ešte niekoľko dní, a do vienka by mali dostať i novú technológiu kamery umiestnenej pod displejom. Rovnako sa hovorí aj o 200W rýchlom nabíjaní. Aktuálne dostupné správy, ktoré máme k dispozícii zároveň hovoria, že telefóny budú predstavené najskôr v priebehu marca nasledujúceho roka.

Mohlo by vás tiež zaujímať