Xiaomi adaptér v balení
Zdroj: Xmobile.sk (Kristína Šimková)

Xiaomi môže vynechať nabíjacie adaptéry v baleniach aj u lacnejších smartfónov, tvrdí posledný únik

Nabíjacie adaptéry by mohli postupne zmiznúť aj zo strednej triedy smartfónov. Posledný únik naznačuje, že ich Xiaomi vynechá čoskoro.

Nabíjacie adaptéry boli dlhú dobu neoddeliteľnou súčasťou každého balenia smartfónu. Nech už išlo o smartfón v akejkoľvek cenovej relácii, vždy sme v balení našli adaptér k nabíjačke, ktorý bol určený priamo k nášmu modelu. Vďaka takémuto adaptéru sme sa totiž nemuseli zaoberať tým, aké nabíjanie náš model podporuje. Výrobcovia väčšinou do balenia pribalili adekvátny adaptér, aký nášmu smartfónu vyhovoval. Pred nejakou dobou sa však spoločnosť Apple uchýlila k tzv. ekologickým baleniam, ktoré neobsahujú nabíjací adaptér. Viacerí výrobcovia nasledovali stopy „jablčnej spoločnosti“ a podľa informácií z portálu androidauthority.com sa zdá, že výnimkou nebude ani Xiaomi. Táto informácia nás teda príliš potešiť nemusí.

Xiaomi zatiaľ ponúkal fanúšikom viacero možností

Po tom, čo americký Apple priniesol trend odstraňovania nabíjacích adaptérov z balení sa aj výrobcovia Androidov rozhodli vydať sa touto cestou. Rovnaké možnosti balení nových smartfónov zvažovalo aj čínske Xiaomi, ktoré pri vlajkovej sérii Mi 11 priniesli fanúšikom možnosť vybrať si balenie. Pri kúpe sme totiž mali možnosť si kúpiť smartfón v balení s nabíjacím adaptérom alebo bez neho. Zákazníkov však mohol potešiť fakt, že cena týchto balení bola identická a spoločnosť si za balenie s adaptérom nepýtalo ani o cent navyše. Budúcnosť však v tomto smere nie je taká svetlá.

Xiaomi Mi 11
Zdroj: Xiaomi

Najnovší únik totiž odhalil prichádzajúci model s označením Redmi Note 11 SE. Tento smartfón by mal byť v Indii obnoveným modelom Redmi Note 10S, ktorý by mal prísť v novej verzii pre rok 2022. Čo je však pre nový model zaujímavé, na zozname obsahu balenia sa nenachádza nabíjací adaptér. Šlo by tak o prvý model od Xiaomi, ktorý by neponúkal možnosť balenia s adaptérom. Rovnako by však šlo o prvý smartfón strednej triedy u tejto spoločnosti, ktorý by túto možnosť nepriniesol.

Adaptéry sa postupne vytrácajú z balení

Absencia nabíjacích adaptérov v balení dnes už nie je len výsadou vlajkových lodí. Aj niektoré smartfóny strednej triedy v posledných mesiacoch neobsahovali v balení adaptér na nabíjanie, pričom šlo napríklad o populárny model Nothing Phone (1) alebo dokonca modely ako Samsung Galaxy A53. Balenie tak bolo o niečo ekologickejšie, pričom výrobcovia rátajú s tým, že ich zákazníci už majú adaptér pre nabíjanie doma. V balení sa teda vo väčšine prípadov nachádza len nabíjací kábel, ktorý sa už podľa nového štandardu však častokrát nachádza vo forme USB-C na oboch stranách.

Rychle nabijanie Xiaomi smartfon
Zdroj: YouTube (NiuxTech)

Nie každý má však doma USB-C adaptér, preto majitelia smartfónov častokrát siahajú po starších nabíjačkách alebo sú nútení kúpiť si nový adaptér. Vynechanie nabíjacieho adaptéra zatiaľ teda dnes nie je pre každého. Podľa nášho názoru by sa tieto adaptéry mali nachádzať aspoň v balení strednej triedy smartfónov. Ako to však bude v prípade tohto smartfónu, to ešte uvidíme. Možno Xiaomi ponúkne aj verziu balenia s adaptérom, prípadne pôjde len o situáciu v už spomínanej Indii.

Privítali by ste balenie smartfónov bez adaptérov? Alebo by ste si radšej kúpili smartfón aj s adaptérom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať