Xiaomi Redmi Watch Lite
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi ohlasuje príchod Redmi Watch, svojich prvých inteligentných hodiniek

Nové hodinky Redmi Watch prídu v troch farebných variantoch: čierna, strieborná a netradičná piesková farba.

Po certifikácii od FCC spoločnosť Xiaomi oznámila uvedenie prvých Redmi Watch, budget-friendly inteligentných hodiniek. Tie by mali byť uvedené na globálny trh pod názvom Xiaomi Mi Watch Lite.

Redmi Watch sú predstavené

Nové hodinky Redmi Watch prídu v troch farebných variantoch: čierna, strieborná a netradičná piesková farba. Farebné telo je možné kombinovať s až 120 vizualizáciami obrazovky a piatimi rôznymi remienkami. Spravíme matematiku za vás. Je to až 1 800 rôznych variant.

Obrazovka nových hodiniek je o veľkosti 1,4 palca, je plne farebná a ponúka hustotu pixelov na úrovni 323 PPi. Hmotnosť hodiniek je iba 35 gramov, čo je váha, ktorú na rukách takmer neucítite.

Okrem toho majú nové hodinky Xiaomi Redmi Watch snímač srdcového tepu, GPS, športové rozpoznávanie až 7 rôznych druhov cvičení a odolnosť voči vode do hĺbky 50 metrov (5 ATM).

Inteligentné hodinky prichádzajú s kompatibilitou NFC (zatiaľ k dispozícii iba v Číne), hlasovým asistentom prostredníctvom Xiao AI s upozorneniami na notifikácie, či už z aplikácií, alebo na prichádzajúce hovory.

Pokiaľ ide o výdrž, Xiaomi sľubuje až sedemdňové užívanie na jedno nabitie, pokiaľ ich necháte v základnom režime, vydrž sa zvýši až na 12 dní. Pri bežnom používaní by hodinky mali vyržať fungovať na jedno nabitie rovných 7 dní.

Dostať by sa mali aj na globálny trh

Najväčším lákadlom bude asi jeho cena. Keďže sa jedná prakticky o Xiaomi Mi Band vo forme inteligentných hodiniek, ich uvádzacia cena je iba 269 juanov, čo je zhruba 34 eur. Samozrejme, hodinky sa budú zatiaľ predávať iba v Číne, avšak dá sa očakávať, že už o pár dní sa dostanú aj na európsky trh.

Mohlo by vás tiež zaujímať