Redmi Note 11
Zdroj: Zdroj: YouTube (Vy Vo Xuan)

Xiaomi oslavuje veľký míľnik: Uhádnete, koľko modelov z rady Redmi Note doteraz predali? Toto číslo vás ohromí!

Modelový rad Redmi Note dosiahol obrovský míľnik. Doteraz sa predali stovky miliónov telefónov, pozrite sa na konkrétne číslo.

Čínske Xiaomi okrem svojich vrcholových smartfónov prináša na trh aj lacnejšie modely, ktoré mieria na tých, ktorí nechcú za svoj telefón zaplatiť celou výbavou. Tieto modely na trh zvyčajne prinášajú dcérske značky spoločnosti, ktorými sú Redmi a Poco. Výnimočným modelovým radom je však Redmi Note, ktorý sa na trhu drží už dlhé roky a okrem toho sa rok čo rok zlepšuje v oblasti výbavy a inovácií. Teraz nás spoločnosť informuje o tom, koľko smartfónov z tejto modelovej série doteraz predali a ak ste si predstavili akékoľvek číslo, je veľmi malá pravdepodobnosť, že by ste ho uhádli. Bližšie informácie nám priniesla komunita Xiaomiui.

Séria Redmi Note sa teší veľkej popularite

Ak ste si niekedy kúpili telefón zo série Redmi Note, určite ste svojej kúpy neoľutovali. Ide totiž o skutočne kvalitné smartfóny so skvelou podporou a navyše aj lákavou cenou. Viacerí súčasní fanúšikovia pritom s touto sériou smartfónov začínali a od Xiaomi neskôr už neodišli. Svedčí o tom aj fakt, že spoločnosť Redmi doteraz predala až 300 miliónov smartfónov tejto modelovej série. Do modelového radu sa však nerátajú telefóny zo série Redmi, ktoré prichádzajú s ešte nižšou cenou. A nám nezostáva nič iné, než Xiaomi za tento úspech zablahoželať.

Za úspechom stoja najmä posledné modely série, ktoré sa tešili takmer rovnakému úspechu ako vlajkové lode. Séria Redmi Note sa totiž čoraz viac zlepšuje a prináša nám špecifikácie, aké by sme len márne hľadali aj v lepších zariadeniach. Okrem toho sa tieto telefóny vyznačujú nižšou cenou a aj najlepší telefón série si vieme kúpiť za približne 400€. Redmi si tak razí cestu dostupných telefónov, ktoré fanúšikov očividne dostatočne upútali počas posledných rokov.

Najnovšia generácia je predurčená k úspechu

Poslednou sériou, ktorú Redmi na trh predstavilo, je Redmi Note 12. Táto séria sa zatiaľ na globálny trh nedostala, no napriek tomu môžeme skonštatovať, že aj u nás si určite získa veľkú popularitu. Dôvodom bude určite výkon, o ktorý sa postaral čipset MediaTek Dimensity 1080. Ten je aktuálne tým najlepším, čo MediaTek priniesol pre strednú triedu výkonných telefónov. Musíme rovnako spomenúť, že MediaTek sa v posledných rokoch veľmi zlepšil a telefóny zo série Redmi Note 12 majú našu dôveru.

Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Špeciálnymi funkciami týchto telefónov je napríklad prítomnosť 200mpx hlavného snímača kamery hneď v dvoch telefónoch série. Rovnako v jednom z nich môžeme ale nájsť aj 210W nabíjanie, aké Xiaomi zatiaľ nepredstavilo v žiadnom telefóne okrem tejto modelovej série. Redmi tak so svojou sériou prekonáva limity, pričom odstránenie limitov sme mohli vidieť napríklad v sérii Redmi Note 10, kedy do zariadení prišla 108mpx kamera a AMOLED displej.

Vlastníte model zo série Redmi Note? Alebo ste niekedy vlastnili? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať