Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Modelový rad Redmi Note 12 sa stal predajným hitom: Staršiu generáciu smartfónov však neprekonal

Séria Redmi Note 12 vstúpila do predaja a vyslúžila si slušný úspech. Napriek tomu však nedosiahli predajné hodnoty ako ich predchodcovia.

Nie je tomu tak dávno, čo čínska spoločnosť Xiaomi predstavila štyri modely z radu Redmi Note 12. Táto séria smartfónov sa zatiaľ bude predávať len v Číne, no v budúcich týždňoch budeme môcť sledovať aj globálne predstavenie minimálne troch modelov z nich. Teraz tak nový modelový rad vstúpil v Číne do predaja. My sa tak vďaka portálu notebookcheck.net môžeme pozrieť na predajné čísla týchto noviniek, ktoré sa začali v Číne predávať ako teplé rožky. Napriek tomu však neprekonali minuloročnú sériu smartfónov z radu Redmi Note, ktorých sa len za hodinu predaja stihlo predať oveľa viac. Na bližšie informácie sa tak teraz budeme môcť pozrieť spoločne.

Novinky s výbavou, aká tu ešte nebola

Ak ste už počuli o modeloch z radu Redmi Note 12, určite ste zaregistrovali, že tieto novinky ponúkajú celkom slušnú výbavu. Štvorica smartfónov sa už nelimituje na 4G LTE konektivitu, naopak vsadila na 5G, ktoré ponúka aj v najzákladnejšom zariadení s čipsetom Snapdragon 4 Gen 1. Pro verzia smartfónu sa zasa vyznačuje 50mpx snímačom kamery, ktorý je rovnaký ako v prípade vlajkového Xiaomi 12. Redmi Note 12 Pro+ vsadil na 200mpx hlavný snímač kamery a model, ktorý v názve skrýva označenie Discovery Edition je špecifický pre 210W nabíjanie.

Redmi Note 12 Pro
Zdroj: Redmi

Takáto výbava oslovila množstvo fanúšikov, ktorí v Číne po novinkách siahli. Nové zariadenia z radu Redmi Note 12 navyše prichádzajú s atraktívnou cenou, nakoľko v Číne aj najdrahší Discovery Edition prichádza s cenou v prepočte od 330€. Preto je pochopiteľné, že po zariadeniach fanúšikovia doslova šaleli. Znížené predaje smartfónov na celosvetovom trhu sa však dotkli aj novej série smartfónov z radu Redmi Note. Ich predaje počas prvej hodiny totiž nepresiahli hodnoty, aké získala minuloročná séria Redmi Note 11.

Za prvú hodinu sa predali 350 000 kusov

Vo chvíli, kedy nejaké smartfóny vstúpia do predaja, výrobcovia rátajú prvú hodinu ako najvýznamnejšiu. Práve z tohto dôvodu máme údaje o tom, koľko kusov zariadení sa predalo počas prvej hodiny predaja. Xiaomi dokázalo predať dokopy až 350 000 zariadení len za jednu hodinu, no ako sme už uviedli, minuloročná séria bola úspešnejšia. Modelový rad Redmi Note 11 totiž dokázal za jednu hodinu v Číne presadiť na trhu až 500 000 kusov. Rátame pritom súčet všetkých modelov, ktoré vstúpili do predaja.

Redmi Note 11 Pro
Zdroj: Xiaomi

Za zníženým záujmom o kúpu smartfónov však pravdepodobne stojí medzinárodné politické napätie a akási neistota ľudí. Okrem toho však musíme rátať aj s tým, že dnešné telefóny sú o niečo odolnejšie, ako tomu bolo v minulosti. Používatelia tak už len málokedy menia svoje zariadenia každý rok. Pokojne im stačí kúpiť si nový model raz za tri až štyri roky.

Ako často si kupujete nový smartfón vy? A zlákal by vás niektorý z modelov z radu Redmi Note 12? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať