Xiaomi elektromobil
Zdroj: Unsplash.com (Ernest Ojeh, úprava xmobile)

Xiaomi oznámilo, kedy nám ukáže svoj prvý elektromobil: Predstavenie sa už blíži!

Prvý elektromobil od Xiaomi by sme mali vidieť už o pár mesiacov. Spoločnosť nás informuje, že sa novinky dočkáme už v treťom kvartáli.

Nie je to tak dávno, čo nám Xiaomi počas veľkého predstavovania zariadení minulý rok v marci oznámilo, že vstupuje do víru výroby elektromobilov. Na pódiu vtedy stál CEO spoločnosti, Lei Jun, ktorý aj sám stojí za zrodom prvých vozidiel spoločnosti. Od tohto oznámenia ubehol rok a počas tohto roka informácie ohľadom nových vozidiel prestali vychádzať. Xiaomi tak pracovalo v tichosti a vyzerá to tak, že táto práca prináša svoje prvé plody. Ako totiž informuje portál Xiaomiadictos.com, prvý elektromobil by sme mali vidieť už o pár mesiacov. Čo teda vieme o pripravovanej novinke na štyroch kolesách? Pozrite sa na to spolu s nami!

Prvý elektromobil už o pár týždňov

Ak ste čakali na informácie ohľadom nového elektromobilu od Xiaomi, máme pre vás dobré správy. Asi nikto z nás by nepredpovedal, že prvýkrát by sme takéto vozidlo mohli vidieť už v priebehu roka 2022. Ak však Xiaomi splní svoje predpovede, prvé elektrické vozidlo by sme mohli vidieť už v treťom kvartáli tohto roku. Niekde v období medzi júlom a koncom septembra sa tak objaví dátum, na ktorý Xiaomi naplánuje veľké odhalenie vozidla, ktoré by malo byť prelomom v oblasti elektromobilov. Očakávame totiž, že pôjde o „ľudové“ vozidlo s nižšou cenou, ktoré si budú môcť dovoliť aj menej bohatí ľudia.

Zatiaľ nie je známe, či nám počas tohto odhalenia spoločnosť ukáže už hotový model, alebo pôjde len o prototyp vozidla. V každom prípade pôjde o krok vpred a my sa tak už v blízkej dobe budeme môcť pozrieť na to, ako sa čínsky gigant popasoval s elektromobilom. Ďalšie informácie ohľadom výbavy tohto vozidla však zatiaľ nemáme, čo je škoda. Informácie ohľadom výbavy by sme sa tak rovnako mali dozvedieť vo chvíli, kedy nám Xiaomi tento elektromobil oficiálne ukáže.

Do predaja príde vozidlo o niečo neskôr

Viaceré aj skoršie úniky nám naznačovali, že takto skoro si ešte nový elektromobil od Xiaomi nebudeme môcť kúpiť. Do predaja by sa totiž mal dostať až v priebehu roku 2024, teda až o dva roky. Xiaomi bude medzi tým vylepšovať technológie a pracovať na bezpečnosti a funkciách tohto vozidla. Aj keď sa nám teda môže zdať, že čakáme príliš dlho, Xiaomi robí všetko pre to, aby výsledok bol čo najlepší. A keď už sme spomínali cenovú dostupnosť nových elektromobilov od Xiaomi, radi by sme spomenuli, že spoločnosť plánuje vyrobiť až 150 000 kusov vozidiel ročne. Predaj by sa mal začať v Číne, globálna dostupnosť elektromobilov zatiaľ nie je známa.

Kúpili by ste si elektromobil od Xiaomi? A tešíte sa na jeho odhalenie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať