Redmi 10A plagát
Zdroj: Xiaomi (Twitter)

Xiaomi oznamuje príchod ďalšieho lacného smartfónu do Európy: Toto bude Redmi 10A!

Redmi 10A prichádza aj do Európy s lákavou cenou a dostačujúcou výbavou. Tento smartfón by mohol ašpirovať na najpredávanejší model roka.

Čínske Xiaomi v poslednej dobe predstavuje nové smartfóny ako na bežiacom páse. Teda aspoň sa nám to tak môže zdať, nakoľko predstavuje nové modely zvlášť pre čínsky a zvlášť pre globálny trh. Jedným z takýchto smartfónov, ktoré už poznáme no predsa len prichádza ako nový model je Redmi 10A. Tento smartfón prišiel pred niekoľkými týždňami v tichosti na čínsky trh a teraz prichádza aj na ten náš. To by však nebolo Xiaomi, keby sme nemohli očakávať nejaké zmeny v smartfóne. Tentokrát sa zmena dotkne výbavy, ktorá bude pre konečného používateľa ešte o niečo atraktívnejšia. A informácie o tom, na čo sa u nás môžeme tešiť, pre nás prináša komunita Xiaomiui.

Redmi 10A na globálnom trhu získa príjemnú zmenu

Model Redmi 10A už poznáme z čínskeho a indického trhu, kde zaujal najmä nízkou cenou. Tento smartfón prišiel s čipsetom MediaTek Helio G25, ktorý nájdeme aj v globálnej verzii smartfónu určenej aj pre Európu. Rovnako sa môžeme tešiť na dlhú výdrž batérie, čomu budeme vďačiť kapacite až 5000mAh. Zmena však nastane v kamere smartfónu, ktorá bude o niečo atraktívnejšia ako tá v čínskej verzii. V čínskom smartfóne sme totiž mohli nájsť len 13mpx snímač kamery, ktorý však v globálnej verzii už nebude viac sám.

Doplní ho 2mpx hĺbkový snímač kamery, ktorý je častokrát už povinnou výbavou lacnejších modelov. Vo vyššej triede častokrát takýto snímač nenájdeme, no ak ide o lacné smartfóny, dokáže s fotkami robiť čary. Aby si však smartfón udržal nízku cenu, spoločnosť nemohla čarovať a tak sa Redmi 10A na globálnom trhu inak dočká identických parametrov ako tá čínska verzia. V smartfóne nájdeme aj selfie kameru, ktorá bude mať v tomto prípade 5mpx. Tá používateľov smartfónov neurazí a v tejto cenovej kategórii smartfónov ide o úplný štandard.

Redmi 10A plagát
Zdroj: Xiaomi (Twitter)

Cena smartfónu bude až šialene nízka

Predtým ako si však prezradíme, koľko bude tento smartfón na našom trhu stáť, predstavíme si ho trochu bližšie. Fanúšikovia spoločnosti totiž dobre vedia, že sa Xiaomi pri príprave tohto modelu inšpirovala práve v staršej generácii smartfónov, ktorou bol model Redmi 9A. Zmenou v tomto prípade si však prešiel dizajn, ktorý sa adaptoval na prítomnosť snímača odtlačkov prstov na zadnej strane. V smartfóne ďalej nájdeme 6.53″ IPS LCD displej so základnou 60Hz obnovovacou frekvenciou či nabíjací port microUSB 2.0. Redmi 10A tak nebude žiadnym preborníkom v špičkovej výbave, no poteší najmä svojou cenou.

Tá sa bude odvíjať od pamäťovej konfigurácie smartfónu, ktorá bude rôznorodá. Redmi 10A si tak budeme môcť kúpiť v konfiguráciách ako 2/32GB, 3/64GB, 4/64GB či 4/128GB. Pre priemerného nenáročného používateľa sa zdá, že pôjde o dostačujúce pamäťové konfigurácie, ktoré nikoho neurazia. A cena modelu? Model Redmi 10A budeme môcť nájsť na trhu s cenou už okolo 100€. Dá sa očakávať, že niektoré pamäťové konfigurácie budú dostupné aj s cenou pod touto hranicou.

Kúpili by ste si model s takýmito špecifikáciami? A čo poviete na jeho cenu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať