Mi Notebook 14
Staršie zariadenie Mi Notebook 14. Zdroj: Xiaomi

Xiaomi prinesie unikátny notebook RedmiBook Pro, ktorý bude ultra ľahký a výkonný

Nový RedmiBook Pro sa stane ľahkým a výkonným ultra prenosným počítačom, ktorý využijú aj hráči počítačových hier.

Čínska spoločnosť Xiaomi okrem množstva populárnych mobilných telefónov a nekončiacich zástupov spotrebnej elektroniky produkuje aj laptopy. Na trh čoskoro príde so sériou označenou ako RedmiBook Pro. Vo svete mobilných telefónov patrí séria Redmi k tým, ktoré si zachovávajú veľmi vysoký výkon v kvalitnom prevedení a to všetko s rozumnou cenovkou.

Zdá sa, že inak tomu nebude ani v tomto prípade.

Xiaomi oznámilo, že ich nový RedmiBook Pro bude predstavený už čoskoro a zaujme aj tým, že to bude najľahší počítač, aký doteraz uviedli na trh. A ešte lákavejším bude to, že notebook príde s najnovším procesorom od Intelu Tiger Lake H35.

Doslova prešlo len pár hodín po tom, čo Intel oznámil uvedenie týchto procesorov a spoločnosť Xiaomi dala jasne najavo, že bude jedným z prvých výrobcov, ktorí ich využijú. Nový RedmiBook Pro sa stane ľahkým a výkonným ultra prenosným počítačom, ktorý využijú aj hráči počítačových hier.

Nový rad Intel Tiger Lake H35 bol predstavený ako štvorjadrové procesory Willlow Cove s grafikou Iris Xe. V rámci tejto série nájdeme až tri rôzne modely:
Intel i7-11375H Special Edition
Intel i7-11370H
Intel i5-11300H

Najvýkonnejším z nich je Intel Core i7-11375H, so štyrmi jadrami. Procesor je schopný s jedným jadrom dosiahnuť 5,0 GHz. Okrem toho má podporu pre DDR4-3200 (64 GB) alebo LPDDR4X-4266 (32 GB), ako aj Thunderbolt 4 a až štyri pruhy PCIe 4.0.

Už v najbližších dňoch sa dozvieme dátum predstavenia a následne aj dátum uvedenie tejto novej série notebookov od čínskeho výrobcu Xiaomi. Tie na úvod uvidíme iba v Číne, ale nepochybne sa chvíľu na to dostanú aj do Európy a zvyšku západného sveta. Xiaomi doteraz s notebookmi dieru do sveta neurobilo, ale to sa môže čoskoro zmeniť. Veríme,že dostupnosť sa teraz zlepší a ponúkni ich aj predajcovia na Slovensku.

Mohlo by vás tiež zaujímať