Poco F2 Pro
Zdroj: unsplash.com (Zana Latif)

Xiaomi pripravuje Poco X3 Pro. Čo všetko zatiaľ vieme?

Poco zjavne pracuje viac ako len na jednom zariadení. Objavila sa certifikácia smartfónu Poco X3 Pro. Podľa nej však bude chýbať podpora 5G.

Poco X2 Prov súčasnosti patrí medzi najvýkonnejšie zariadenia na trhu pričom ide zároveň o jeden z najdostupnejších smartfónov s procesorom Snapdragon 865. Posledné dni však odhalili, že dcérska značka Xiaomi, Poco, na tento rok chystá viacero modelov smartfónov.

V súvislosti s novými modelmi Poco sa najviac spomína model Poco F2, ktorý by mal byť „skutočným nástupcom“ modelu F1. Zjavne to však nebude jediný smartfón, na ktorom spoločnosť aktívne pracuje. Dôvodom je, že sa objavila certifikácia odhaľujúca zariadenie Poco F3 Pro (pozn. redakcie: spoločnosť v septembri minulého roka predstavila modely Poco X3 NFC a Poco X3). Na tému upozorňuje portál gsmarena.com.

Poco X3 Pro je na ceste

Ako môžete vidieť nižšie, tak certifikácia odhaľuje model smartfónu MS2102J20SG. Certifikácia ďalej poukazuje na prítomnosť MIUI 12 nadstavby, či na podporu LTE konektivity. Čo je však zaujímavé je, že podľa certifikácie zariadenie nedisponuje  5G konektivitou.

RF_report certifikacia modelu M2102J20SG_poco X3 Pro
Zdroj: gsmarena.com

Okrem iného rovnaké zariadenie sa objavilo aj v zoznamoch TUV, EEC a IMDA. Rovnako rýchle vyhľadanie IMEI odhalilo, že ide o zariadenie Poco X3 Pro.

RF_report certifikacia modelu M2102J20SG_poco X3 Pro_2
Zdroj: gsmarena.com

V každom prípade, certifikácie vyššie prezrádzajú, že zariadenie bude dostupné aj na globálnom trhu. Podľa všetkého však zatiaľ nepôjde o „najprémiovejší model“, ale o miernu nadstavbu zariadenia X3. Otázne bude, či zariadenie bude konkurencia schopné aktuálnemu vlajkovému modlu, F2 Pro.

Hneď, ako budú dostupné ďalšie informácie ohľadne pripravovaného smartfónu, tak vás budeme o nich informovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať