Redmi K50_procesory_mediatek
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Xiaomi využije v sérii Redmi K50 čipsety od spoločnosti MediaTek: Toto sa zrejme nebude páčiť všetkým!

Xiaomi nám len dnes potvrdilo, že nové zariadenia z radu Redmi K50 využijú čipset MediaTek Dimensity 8100. Nevieme, či uvidíme i Snapdragon.

Modelový rad Redmi K50 už pomaly klope na dvere a v poslednej dobe sa o ňom dozvedáme čoraz viac informácií. Pred niekoľkými dňami sme sa prvýkrát mohli pozrieť na hernú súčasť série, ktorou je Redmi K50 Gaming Edition. Tým však čínske Redmi nekončí a modelový rad doplnia i tri klasické modely s označením Redmi K50, Redmi K50 Pro a Redmi K50 Pro+. Ako už všetci dobre vieme, modely pod týmto názvom neprídu do Európy, no budú základom pre novú generáciu smartfónov z radu Poco F. No nikto však nakoniec nečakal, že Xiaomi vsadí práve na čipsety od spoločnosti MediaTek. Tie sa môžu nakoniec objaviť i u smartfónu s označením Poco F4, čo by nie všetci úplne uvítali. Na informáciu nás upozornil portál mundoxiaomi.com.

Xiaomi potvrdzuje prítomnosť MediaTek Dimensity 8100 v modelovom rade

Ako sme si už možno všimli, Xiaomi čoraz viac využíva čipsety od spoločnosti MediaTek vo svojich smartfónoch. Tam, kde sme kedysi mohli nájsť konkurenčný Snapdragon od Qualcommu, dnes vidíme MediaTek a dôvod je jasný. Vďaka MediaTeku si môže Xiaomi udržať nižšiu cenu svojich zariadení. Tieto čipsety však nie sú veľmi populárne medzi používateľmi, a preto sa častokrát stretáme s kritikou týchto modelov. Dôvodom je nižší výkon čipsetov a taktiež fakt, že pre tieto modely nie je dostupná populárna Xiaomi.eu custom ROM. Pri jej inštalácii sa totiž častokrát stávalo, že modely ostali bricknuté a teda nakoniec nepoužiteľné.

Xiaomi nás však dnes potešilo plagátom, ktorý potvrdzuje prítomnosť čipsetu od spoločnosti MediaTek v modeli z radu Redmi K50. Tento modelový rad má byť vrcholom toho, čo čínske Redmi dokáže. Zrejme sa však čínsky gigant rozhodol, že vrcholom budú smartfóny s čipsetom Dimensity 8100. Nie je však úplne isté, ktoré všetky smartfóny z trojice nepredstavených získajú čipsety od MediaTeku. Je tu teda stále nádej, že niektoré z nich získajú populárnejší Snapdragon.

Predstavenie je už za rohom

Všetci dobre vieme, že je najvyšší čas k tomu, aby nám Redmi predstavilo novú generáciu svojich dostupných vlajkových lodí. Nevieme však úplne, kedy toto predstavenie prebehne. Povrávalo sa, že už vo februári by sme mohli vidieť nové smartfóny a trhu, namiesto toho sme sa nakoniec dočkali len herného modelu. Nebolo by teda úplne od veci, keby nám Xiaomi ukázalo očakávané smartfóny už v priebehu marca.

Výbavu nových modelov úplne nepoznáme, no až teraz sa ku nám dostala informácia o použitom čipsete od spoločnosti MediaTek. Očakávame, že sa ďalšie informácie o zatiaľ nepredstavených smartfónoch dozvieme v dohľadnej dobe. Xiaomi totiž nevie držať jazyk za zubami a úniky o smartfónoch rado vypúšťa na verejnosť skôr, ako by sme očakávali. O ďalších informáciách o smartfónoch vás samozrejme budeme informovať.

Ste fanúšikmi čipsetov od spoločnosti MediaTek? Alebo radšej siahnete po konkurenčom Snapdragone? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať