Xiaomi kamera smartfónu
Zdroj: Unsplash.com (Amanz)

Aj lacnejšie modely získajú 200mpx snímač kamery: Pozrite sa, ktorý lacný smartfón ju má získať!

Ďalší model s 200mpx hlavným snímačom kamery má zavítať na trh. Tentokrát má patriť medzi strednú triedu zariadení s nízkou cenou.

Smartfónov s 200-megapixelovými snímačmi kamier zatiaľ na trhu nemáme veľa. Prvým takýmto smartfónom bol model s označením Motorola Edge 30 Ultra, pričom ho chvíľku na to nasledovalo zariadenie od čínskeho Xiaomi. Telefón, ktorý na trhu nájdeme ako Xiaomi 12T Pro sa so svojím hlavným snímačom kamery dostal dokonca až na vrchol prestížneho rebríčka DxOMark, v ktorom zahviezdil medzi modelmi do 800 dolárov. Aktuálne sa však dozvedáme, že takáto kamera mieri aj do lacnejšieho zariadenia, ktoré by malo spadať do strednej triedy smartfónov. O ktorý model s 200mpx kamerou pôjde? Bližšie informácie nám prináša portál androidauthority.com a my sa na ne pozrieme spoločne.

200mpx kamera aj v nižšej cenovej kategórii

Modely od spoločnosti Redmi boli vždy klasifikované ako lacnejšie verzie smartfónov. Zvyčajne ponúkali výbavu strednej až vyššej strednej triedy, pričom cenovo lákali aj šetrnejších zákazníkov. Inak by tomu nemalo byť ani tento rok, no výbava týchto modelov by sa mala značne zlepšiť. Minimálne tomu tak bude u najlepšie vybaveného smartfónu série, ktorú Redmi predstaví už o pár dní. Najlepšie vybavený model má totiž potvrdený názov ako Redmi Note 12 Pro+ a rovnako ďalšiu súčasť svojej výbavy.

redmi note 11
Zdroj: Youtube (Geekbuying)

Na čínskej sociálnej sieti Weibo totiž Redmi oficiálne potvrdilo prítomnosť snímača Samsing ISOCELL HPX pre najlepšie vybavený model série. Písmenko X však bude symbolizovať číslicu, ktorou sa označí konkrétny snímač, pričom očakávame prítomnosť snímača Samsung ISOCELL HP1. Rovnaký snímač sme pritom mohli vidieť aj v lepšie vybavenom Xiaomi 12T Pro, ktorý dnes hviezdi v rebríčkoch a rôznych fototestoch. Pripravovaný Redmi s 200mpx kamerou by sa teda mohol zaradiť aj medzi elitu medzi lacnými fotomobilmi.

Redmi mieri medzi špičku v smartfónoch

Smartfóny s nálepkou Redmi od materského Xiaomi zvyčajne prichádzali s výbavou, ktorá ponúkala množstvo kompromisov. Tie by však v najlepšie vybavenom smartfóne mali pomaly odstraňovať, nakoľko už poznáme informácie o displeji či nabíjaní. 200mpx kamera by mala byť teda už len čerešničkou na torte skvele vybaveného smartfónu. Displej by mal byť v novinke zakrivený podobne, ako to robia u vlajkových lodí a čo sa týka nabíjania, potvrdené je dokonca až 210W nabíjanie.

210W adaptér pre rýchle nabíjanie je pripravený
Zdroj: Xiaomiui

Otázne však je, akú cenu spoločnosť Redmi pre tento model nastaví. Ak by si výrobca udržal cenovú politiku, na akú sme zvyknutí, Redmi Note 12 Pro+ s 200mpx kamerou by sa stal predajným hitom. Stále je tu však možnosť, že by sa táto novinka odprezentovala len pre čínsky trh a ku nám do Európy by sa nedostala. Nám však ostáva dúfať, že ju uvidíme aj u nás dokonca spolu s lákavou cenou.

Láka vás kúpa smartfónov s 200mpx kamerou? A kúpili by ste si taký model od Redmi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať