MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Ak máte niektorý z týchto smartfónov, neaktualizujte ho na MIUI 13: Môže to spôsobiť problémy!

Nadstavba MIUI 13 v kombinácii s Androidom 12 prináša do dvojice smartfónov závažné problémy. Majitelia týchto modelov čakajú na opravu.

Nadstavba MIUI 13 sa má podľa slov spoločnosti Xiaomi niesť v duchu stability a bezproblémového chodu zariadení. Aj tak sa však čínskemu gigantovi nepodarilo priniesť novú verziu systému do všetkých modelov bez problémov. Najnovšie sa problém vyskytuje priamo na našom globálnom trhu, kedy zariadenia po aktualizácii vedia zostať nefunkčné. O to väčší problém to je, keď sa chyba vyskytuje v nových zariadeniach, ktorých je na trhu veľké množstvo. O ktoré smartfóny ide a ktorá verzia systému je postihnutá problémami? A ako tieto nepríjemnosti riešiť? Odpovede na naše otázky nám prináša portál xiaomiadictos.com a my sa na ne teraz pozrieme spoločne!

Xiaomi smartfóny majú problémy s aktualizáciou na MIUI 13

Ani najnovšia verzia nadstavby MIUI nedokáže prísť do všetkých smartfónov bez toho, aby sa nejakým spôsobom niečo nepokazilo. Dva populárne modely z minulého roku teraz evidujú problém s aktualizáciou na verziu MIUI 13, ktorá prichádza zároveň aj so systémom Android 12. Ide o modely Redmi Note 10 5G a jeho verziu od Poco, ktorá získala označenie Poco M3 Pro 5G. Fanúšikovia spoločnosti dobre vedia, že ide o identické modely s pozmeneným dizajnom. Systém však do smartfónov prichádza v rovnakej verzii, ak sa teda chyba vyskytne v jednom smartfóne, určite sa môže objaviť aj v tom druhom.

Postihnutá verzia systému prichádza do smartfónov s číslom V13.0.1.0.SKSMIXM. Ako môžete vidieť, ide o globálnu verziu systému, ktorú označujú písmenká MI v kóde nadstavby. Majitelia smartfónov s európskou verziou nadstavby sa teda nemusia obávať problémov. Aké problémy však nadstavba MIUI 13 po aktualizácii so sebou prináša? Majitelia smartfónov sa sťažujú na to, že smartfóny prestanú zobrazovať obsah na displeji alebo sa vôbec nezapnú. Na problém už reagovala aj samotná spoločnosť Xiaomi.

Aké sú riešenia pre tieto problémy?

Dobrou správou je, že čínska spoločnosť Xiaomi už o probléme vie a pracuje na jeho vyriešení. Ako riešenie nám ponúka nesťahovať si danú aktualizáciu a neinštalovať si ju, aby nevznikli problémy. Odporúča nám počkať si na verziu systému s označením V13.0.2.0.SKSMIXM, ktorá je už vo vývoji. Tá by mala prísť bez problémov, na čo si vývojársky tím dá extra pozor. Ak by ste si však náhodou aktualizáciu už stiahli, neostáva vám nič iné, ako previesť downgrade, teda nainštalovať si staršiu verziu systému. Toto riešenie je však komplikované a mohli by sme si s ním viac uškodiť ako pomôcť, ak s tým nemáme skúsenosti. V opačnom prípade nám ostáva len dúfať, že sa problém u nás neobjaví.

Napriek tejto nepríjemnosti by sme však mohli povedať, že aktualizácia smartfónov na nadstavbu MIUI 13 prebieha naozaj hladko. Problémov s aktualizáciou je teraz oveľa menej, ako tomu bolo pri verzii nadstavby MIUI 12 a systému Android 11. Vidíme, že sa čínske Xiaomi zo svojich chýb už poučilo a pracuje na tom, aby problémy vznikali čo najmenej.

Vlastníte niektorý z týchto smartfónov? A vyskytli sa u vás spomínané problémy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať