MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Aktualizácia na MIUI 13 prináša prvé problémy: Vaše zariadenie môže skončiť nefunkčné!

Po aktualizácii na MIUI 13 sa objavilo viacero problémov vo vlajkovej sérii Mi 11 z minulého roku. Zariadenia tak ostali nefunkčné.

Počas predstavovania nadstavby MIUI 13 nám Xiaomi prisľúbilo, že nová verzia nadstavby bude stabilnejšia a prinesie čo najmenej chýb. Čo nás však určite neteší je fakt, že po aktualizácii na túto verziu nadstavby ostali niektoré zariadenia nefunčné, informuje nás komunita Xiaomiui prostredníctvom platformy Twitter. Počas aktualizácie prišlo u niektorých zariadení k tzv. bricku, smartfóny tak boli nepoužiteľné a bolo ich potrebné odblokovať prostredníctvom EDL, čo si však nevieme spraviť u nás doma. V konečnom dôsledku by sme tak potrebovali ísť do servisu a za odblokovanie zariadenia by sme si zaplatili nemalé peniaze. O ktoré modely ide a v ktorých verziách k takémuto nemilému prekvapeniu prichádza? Pozrite sa na to spolu s nami!

Modelový rad Mi 11 má problémy s nadstavbou MIUI 13

Pri aktualizácii na MIUI 13 by len málokto z nás čakal, že môžeme o svoje zariadenie takmer nadobro prísť. Stalo sa tak viacerým zariadeniam, ktoré však spadajú do prémiovej triedy vlajkových lodí pre rok 2021. Také niečo by sa nemalo stať žiadnemu modelu, nie ešte drahším smartfónom z prémiovej triedy. Ako nás informuje komunita Xiaomiui, ide konkrétne o modely Mi 11, Mi 11 Ultra a Mi 11 Lite 5G, no problémy sa môžu vyskytovať aj inde. Smartfóny tak ostávajú po aktualizácii „bricknuté“ a nejde ich prebudiť klasickým zapnutím či prehratím ROM.

Aktualizácia pri MIUI 13 v stabilnej verzii pre Indiu navyše poškodzuje oveľa viac ako len „brickne“ zariadenia. U modelu Mi 11 Ultra sa komunita sťažuje aj na poškodenia hardvéru, čo zapríčiňuje aj neskoršie problémy s kamerou. Tá nejde spustiť a nefunguje, informuje komunita. Problémy s nadstavbou MIUI 13 tak vôbec nie sú malé a dokážu majiteľov poriadne nahnevať. V súčasnosti však zatiaľ nevieme, o ktoré verzie nadstavby ide a ani či sa problém týka len Mi Pilot programu alebo aj ďalších verzií. Čo však je potvrdené, týka sa to aj globálnej verzie nadstavby.

U nás sa problémy neprejavili

Aj keď tieto informácie znejú mierne desivo, nie je to také zlé, ako by sme čakali. Áno, problémy s aktualizáciou vlajkovej série vedia fanúšikov poriadne nahnevať, no nie je isté, či sa problémy musia objaviť u všetkých smartfónov. Aktualizáciu na MIUI 13 sme zaviedli i u nás v redakcii u modelu Mi 11 Lite 5G, ktorý je označený ako jeden z modelov, u ktorých sa problémy vyskytli. Aktualizácia u nás prebehla v poriadku a priniesla viacero noviniek v podobe nového bočného panelu či nových Super tapiet. Nie je teda úplne isté, že sa u vás problém prejaví a predpokladáme, že skôr nie.

Vlastníte model zo série Mi 11? A máte ho už aktualizovaný na najnovšiu verziu MIUI 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať