Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xmobile.sk

Čaká nás zaujímavý mesiac, tvrdí CEO Xiaomi: Predstavenie vlajkových lodí sa už blíži!

Modelový rad Xiaomi 13 by mohol prísť v najbližších týždňoch. Na predstavenie nových smartfónov nás láka sám CEO spoločnosti.

O vlajkových lodiach spoločnosti Xiaomi s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2 a vrcholnou výbavou sa rozpráva už dlhšiu dobu. Modelový rad Xiaomi 13 totiž v Číne prišiel ešte v priebehu decembra, no v Európe naň ešte stále čakáme. Výbavu smartfónov teda kompletne poznáme a čakáme už len na informácie o tom, kedy prebehne ich predstavenie. Sám CEO spoločnosti nás však teraz nepriamo pozýva na predstavenie, ktoré by malo prebehnúť v priebehu najbližších týždňov. Lei Jun s nami zdieľal príspevok na sociálnej sieti Twitter, prostredníctvom ktorého vraví, že nás čaká zaujímavý mesiac. Čo všetko tak uvidíme zatiaľ nevieme určiť, no čoskoro sa to isto dozvieme.

Lei Jun nás láka na predstavenie smartfónov

Počas posledných týždňov sme narazili na viaceré úniky z rôznych databáz, ktoré poukazovali na predstavenie nových smartfónov. Azda najviac informácií sa točí okolo vlajkovej série Xiaomi 13, ktorá by každou chvíľou mala prísť aj na európsky trh. Práve preto nás zaujal aj príspevok na sociálnej sieti Twitter, ktorý uverejnil sám CEO spoločnosti. Nové modely by totiž mali prísť každou chvíľou, nakoľko podľa jeho slov nás čaká zaujímavý a vzrušujúci mesiac. Zdá sa teda, že čas na predstavenie vlajkových lodí spoločnosti konečne prišiel.

Pôvodne sa špekulovalo, že novinky zo série Xiaomi 13 prídu v priebehu januára. Skoršie predstavenie vlajkovej série v Číne totiž mohlo znamenať aj ich skoršie predstavenie v rámci Európy. To sa ale nestalo a do konca januára nám ostáva už len posledných pár dní. Február by však naopak mal byť mesiacom, ktorý nám prinesie viaceré novinky. A modelový rad spoločnosti by mal byť jednou z nich. Zatiaľ nevieme, či sa čínsky gigant rozhodne vlajkové modely predstaviť skôr ako na konferencii MWC v Barcelone. Tá sa začne presne o mesiac, teda 27.2. a novinky by sa mohli ukázať práve v rámci tejto konferencie. Vzhľadom k tomuto príspevku však nevylučujeme, že séria Xiaomi 13 príde aj skôr.

Prísť môžu aj ďalšie nové smartfóny

Ako isto dobre viete, modelový rad Xiaomi 13 nie je jediný, ktorý má v blízkej dobe prísť. Len nedávno sme vás informovali o tom, že prísť majú aj nové zariadenia od spoločnosti Redmi a Poco. Tweet, ktorý uverejnil Lei Jun, môže odkazovať aj na ďalšie zariadenia, ktoré prídu na trh. Rátame však s tým, že viaceré z nich by mali prísť práve do Európy, keďže významnejšia novinka pre Čínu v podobe Xiaomi 13 Ultra by mala prísť až v druhom štvrťroku.

Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Okrem vlajkových lodí tak môžeme očakávať aj predstavenie modelového radu Redmi Note 12 pre globálny trh. Rovnako by svoje novinky malo predstaviť aj Poco. Konkrétne sa rozprávame o sérii Poco X5 a Poco F5. Február by tak mohol byť bohatý na nové modely, pričom vás o nich samozrejme budeme aj naďalej informovať.

Na ktorý smartfón sa tento rok tešíte najviac? A plánujete aj kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať