Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Ktoré smartfóny plánuje Xiaomi predstaviť v blízkej dobe? S kúpou smartfónu možno ešte počkajte!

Xiaomi má v priebehu nasledujúcich týždňov predstaviť hneď niekoľko zaujímavých modelov. Pozrite sa, čo všetko môžete čakať.

Ak sledujete situáciu okolo čínskeho Xiaomi, určite viete, že o nové modely v roku 2023 nebudeme mať núdzu. Na prelome rokov sa totiž v Číne predstavilo viacero zariadení, ktoré majú prísť v priebehu najbližších týždňov aj na globálny trh. Noviniek teda v blízkej dobe privítame viac než dosť a v prípade, že zvažujete kúpu nového zariadenia, mali by ste pravdepodobne ešte chvíľu počkať. Novinky si vás totiž môžu získať a vy tak môžete za lákavé ceny získať ešte atraktívnejšie zariadenia, ako nájdeme v súčasnosti na trhu. Čo všetko nás teda v blízkej dobe čaká? Pozrite sa s nami na prehľad všetkých telefónov, ktoré sa čoskoro objavia aj v Európe.

Vlajková séria Xiaomi 13

Pozornosť fanúšikov sa teraz orientuje najmä okolo vlajkového radu spoločnosti, ktorý sa na trhu objaví pod označením Xiaomi 13. Tieto novinky priniesla čínska spoločnosť na domáci trh ešte v priebehu decembra, no v Európe si ešte chvíľu počkáme. Posledné úniky poukazujú na to, že vlajkový rad v zložení zo základného Xiaomi 13 a jeho Pro verzie sa ukáže na konferencii Mobile World Congress v Barcelone. Táto konferencia bude prebiehať na prelome februára a marca. A ak čakáte na výkonné modely s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2 a kamerou, na ktorej sa podieľala spoločnosť Leica, tak sa ich už čoskoro dočkáte.

Xiaomi 13 render 1
Zdroj: Xiaomiui

Na ceste je aj séria Redmi Note 12

V prípade že nie ste fanúšikmi drahších smartfónov, na ceste je aj lacnejšia alternatíva ku Xiaomi 13. Je ňou modelový rad Redmi Note 12, ktorý má ponúknuť hneď niekoľko smartfónov. V ponuke majú byť modely s čipsetom od spoločnosti MediaTek, konkrétne ide o Dimensity 1080. Tešiť sa však máme aj na základný model so Snapdragonom 4 Gen 1. Modelový rad Redmi Note 12 má byť tento rok opäť rozmanitý a ponúknuť má smartfóny od najlacnejšej cenovej kategórie až po dobre spracovanú vyššiu strednú triedu. Predstavenie zariadení by malo prebehnúť pravdepodobne v priebehu februára.

Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Svoje modely má priniesť aj Poco

Poco X5 a Poco X5 Pro 5G majú byť novinkami, ktoré v blízkej dobe prídu aj do Európy. A zatiaľ čo základný Poco X5 ponúkne čipset Snapdragon 695 a výbavu lacnejšieho modelu, tak jeho Pro verzia má vsadiť na osvedčený Snapdragon 778G. Novinky od dcérskej spoločnosti Xiaomi taktiež prídu v priebehu februára, naznačujú úniky. Oba modely pritom majú vychádzať zo série Redmi Note 12 pre Čínu, teda až na niektoré úpravy.

A čo Xiaomi 13 Lite s modelom Ultra?

Keď už sme spomenuli modelový rad Xiaomi 13, musíme sa pozrieť aj na verziu s prívlastkom Lite a vrcholný Xiaomi 13 Ultra. Tieto modely však nemajú prísť spolu so základnou dvojicou smartfónov. Namiesto toho majú získať neskoršie predstavenie v priebehu druhého štvrťroku. Zatiaľ nie je známe, aké nové inovácie model s prívlastkom Ultra prinesie, no sám CEO spoločnosti prezradil, že príde aj do Európy. Naopak o Lite verzii vieme niečo viac, keďže má podľa posledných správ vychádzať z čínskeho Xiaomi CIVI 2.

Na ktorý model od Xiaomi sa v blízkej dobe tešíte najviac? A plánujete kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať