MIUI 13 nadstavba globalne predstavenie
Zdroj: Xiaomi

Globálna verzia nadstavby MIUI 13 prichádza do ďalšieho zariadenia: Zatiaľ však len s Androidom 11

Nadstavba MIUI 13 sa už nachádza i v globálnej verzii tabletu Xiaomi Pad 5. Tieto všetky modely ostávajú spoločnosti aktualizovať.

Nadstavba MIUI 13 prichádza do prvých zariadení i na globálnom trhu, pričom zároveň prebiehajú i beta testovania. Prvé zariadenia sa už teraz môžu tešiť z aktualizácií, pričom zoznam smartfónov, ktoré nadstavbu získajú počas najbližších týždňov, už teraz poznáme. Zo zoznamu však už môžeme vyškrtnúť najnovšiu generáciu tabletu od Xiaomi, ktorým je Xiaomi Pad 5. Po aktualizácii modelu Redmi Note 10 Pro je tak tento tablet druhým zariadením, ktorý si môže užívať stabilnú verziu systému postaveného na MIUI 13. Spolu s aktualizáciou však neprichádza aj najnovší Android 12. V tomto prípade si podľa portálu Xiaomiadictos.com budeme musieť zatiaľ vystačiť s Androidom 11.

Nadstavba MIUI 13 mieri i do populárneho Xiaomi Pad 5

Tablety sa opäť vracajú do módy. Po tom, čo sme o týchto väčších zariadeniach nepočuli dlhšiu dobu, sa viacerí výrobcovia rozhodli vrátiť tablety opäť na trh. Xiaomi nemohlo zaostávať a minulý rok nám prinieslo hneď trojicu tabletov, z ktorých sa jeden dostal i oficiálne na globálny trh. Viacerí majitelia si ho nevedia vynachváliť. A práve táto popularita pravdepodobne priniesla aktualizáciu systému na najnovšiu nadstavbu medzi prvými zariadeniami od Xiaomi. Majitelia však zatiaľ aktualizáciu u seba nemusia evidovať, no nainštalovať si ju môžeme už teraz.

Teda len v prípade, ak bežíme na globálnej nadstavbe MIUI a nie európskej verzii. Globálnu verziu systému nájdeme v zariadení označenú písmenkami MI, o čom značí i kód aktualizácie V13.0.1.0.RKXMIXM. Ak teda vlastníme zariadenie, ktoré má v kóde písmenká EU, značí to, že máme verziu európsku a budeme si musieť ešte chvíľu počkať. V prípade, že vlastníte model s globálnou nadstavbou, môžete si z tohto odkazu stiahnuť najnovšiu aktualizáciu pre váš model postavenú na MIUI 13. Aktualizácia má veľkosť 2.6GB a pred inštaláciou si nezabudnite vykonať kompletnú zálohu vášho zariadenia.

Tieto modely získajú aktualizáciu už čoskoro

Ako už všetci dobre vieme, Xiaomi pracuje na aktualizáciách na nadstavbu MIUI 13 určenej pre modely z prvej vlny aktualizácií. Medzi ne môžeme zarátať populárne smartfóny vydané počas minulého roka, ktoré spadajú do prémiovej, no i strednej triedy. Celkovo sa tak na aktualizáciu teraz pripravujú majitelia viac ako destiatich modelov, čo nie je úplne málo. Xiaomi prisľúbilo aktualizovať smartfóny z tohto zoznamu počas prvého kvartálu tohto roka, teda do konca marca. A o ktoré modely konkrétne ide? Nižšie sa môžete pozrieť na kompletný zoznam.

  • Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11X, Mi 11X Pro, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite 4G, Xiaomi 11 Lite NE
  • Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro
  • Redmi 10, Redmi 10 Prime
  • Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10 JE
  • Redmi Note 8 (2021)

Našli ste na zozname i svoj model? A na akú novinku z nadstavby MIUI 13 sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať