Xiaomi technologia bezdrotoveho nabijania
Zdroj: Xiaomi (Xiaomi)

Hľadáte smartfón s podporou bezdrôtového nabíjania? Pozrite sa na tieto modely od Xiaomi!

Xiaomi má vo svojom portfóliu aj viacero smartfónov s podporou bezdrôtového nabíjania. Pozrite sa, o ktoré smartfóny ide.

Dnešné smartfóny podporujú čoraz výkonnejšie nabíjania, pričom na trhu už nemáme problém nájsť telefón aj so 120W nabíjaním. Okrem toho však do popredia stále prichádzajú telefóny s bezdrôtovým nabíjaním. Bezdrôtové nabíjanie je pohodlné, stačí nám k nemu mať k dispozícii nabíjaciu podložku a nemusíme riešiť, či máme niekde po ruke kompatibilný nabíjací kábel. Viacerí výrobcovia navyše prinášajú už aj rôzne powerbanky, ktoré podporujú pohodlné bezdrôtové nabíjanie. Aby sme si však mohli toto pohodlie užiť, musíme mať k dispozícii kompatibilný smartfón. A ak vás zaujíma, aké telefóny s touto výbavou má k dispozícii spoločnosť Xiaomi, tak sa pozrite na tento zoznam, ktorý prináša portál xiaomiadictos.com.

Bezdrôtové nabíjanie je pohodlné, no nie je vždy riešením

Stránku pohodlnosti a funkčnosti bezdrôtového nabíjania pravdepodobne nemusíme rozoberať. Ako sme už spomenuli, pri bezdrôtovom nabíjaní nemusíme hľadať kompatibilné nabíjacie káble a môžeme svoj telefón nabiť jednoducho jeho položením na bezdrôtovú nabíjačku. Aj napriek tomu má svoje háčiky, pričom si to odnášajú najmä smartfóny z dielne čínskych výrobcov. Výnimkou nie je ani čínske Xiaomi, ktoré sa muselo podriadiť reguláciám zo strany čínskej vlády.

MIUI-11-Animacia-rychleho-nabijania
Zdroj: Xmobile.sk

Už niekoľko mesiacov totiž platí, že telefóny predávané na čínskom trhu nesmú podporovať nabíjanie rýchlejšie ako pri 50W. Táto limitácia platí práve pre bezdrôtové nabíjanie, pričom zároveň určuje, aké nabíjanie nájdeme aj na globálnom trhu. Čínskym výrobcom sa totiž nevyplatí, aby vyvíjali rýchlejšie štandardy pre bezdrôtové nabíjanie, ak ho nemôžu využiť aj na svojom trhu. Nabíjanie pri 50W je však stále úctyhodné, keďže niektoré najmä lacnejšie modely strednej triedy zatiaľ nedosahujú ani tieto hodnoty.

Xiaomi vo svojom portfóliu vlastní tieto smartfóny

Ako určite dobre viete, aj čínske Xiaomi má vo svojej výbave aj niekoľko lákavých modelov, ktoré zaujmú aj bezdrôtovým nabíjaním. Tieto smartfóny vo väčšine prichádzajú práve od materskej spoločnosti, aj keď tohtoročné vlajkové zariadenia od Redmi už tiež vsadili na bezdrôtové nabíjanie. Vo všeobecnosti ale platí, že sa bezdrôtový spôsob nabíjania dá využiť len pri smartfónoch z vrcholnej, teda prémiovej triedy. A o ktoré smartfóny v tomto prípade ide? Nižšie sa môžete pozrieť na aktuálny zoznam.

  • Xiaomi 13 / 13 Pro
  • Xiaomi 12S séria
  • Xiaomi 12 / 12 Pro
  • Mi 11 / 11 Pro / 11 Ultra
  • Mi 10 / 10 Pro / 10 Ultra
  • Mi 9 / 9 Pro
  • Xiaomi MIX 4
  • Mi MIX 3
  • Mi MIX 2S
  • Redmi K60 / K60 Pro

Ako môžete vidieť, na zozname sa nachádzajú len dva modely od dcérskej značky Redmi. Čínsky výrobca však pracuje na smartfónoch s bezdrôtovým nabíjaním už pomerne dlhú dobu, a preto nemôžeme povedať, že telefónov je na zozname málo.

Našli ste na tomto zozname aj svoj smartfón? A využívate bezdrôtové nabíjanie alebo zatiaľ nie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať