Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Séria Redmi Note 12 sa má rozšíriť o lacné smartfóny aj pre Európu: Pozrite sa, čo tieto modely ponúknu!

Do Európy majú prísť dva nové smartfóny, ktoré budú spadať pod sériu Redmi Note 12. Novinky prídu s veľmi podobnou výbavou.

Dcérska spoločnosť Redmi od materského Xiaomi sa vyznačuje cenovo dostupnými smartfónmi, ktoré ponúkajú výbavu s niekoľkými kompromismi. Tieto telefóny častokrát nesú cenu, ktorá sa dokáže pohybovať aj okolo hranice 200€. Najnovším modelovým radom je tak séria Redmi Note 12, ktorá zatiaľ do Európy neprišla. To by sa však malo v blízkej dobe zmeniť, pretože certifikáciou prešli ďalšie modely z tejto série. Celkovo sa tak aktuálne certifikovali tri modely, pričom dva z nich by sa mali objaviť aj na globálnom trhu. Informuje nás o tom známa komunita Xiaomiui, ktorá nám poodhalila aj niečo ohľadom výbavy noviniek. Ak vás teda zaujímajú lacnejšie modely od Redmi, ste na správnom mieste.

Séria Redmi Note 12 sa má ešte rozrásť

Ak sledujete situáciu okolo spoločnosti Redmi, určite vás neminula informácia o tom, že tento rok má modelový rad Redmi Note ponúknuť menej komplikované názvy modelov. Smartfónov má byť celkovo menej, pričom telefóny s označením písmenkom S a T nemajú prísť vôbec. Celkovo aktuálne môžeme poznať výbavu piatich modelov série Redmi Note 12, pričom všetkých päť modelov pre rok 2023 je zatiaľ dostupných len v Číne. Do Európy sa tak nedostali, no už teraz máme informácie o rozšírení modelového radu.

Redmi Note 12 Speed Edition
Zdroj: Redmi

Len nedávno sme sa dozvedeli o predstavení ďalšieho modelu, ktorý by mal sériu smartfónov rozšíriť. Má ním byť Redmi Note 12 Turbo, o ktorom zatiaľ nemáme veľa informácií. Čo však vieme je, že prinesie čipset od spoločnosti Qualcomm. Prvé modely série si totiž skôr zakladali na výkonnejších čipsetoch od konkurenčného MediaTeku. Smartfón s prívlastkom Turbo teda bude síce šiestym smartfónom série, no už teraz máme informácie o ďalších troch modeloch, ktoré modelový rad rozšíria.

Dva modely do Európy, jeden do Indie

Podľa našich informácií by najnovší modelový rad od spoločnosti Redmi mal rozšíriť aj model s označením Redmi Note 12 4G. Prvé smartfóny modelového radu si totiž zakladali skôr na 5G konektivite, pričom 4G štandard stále nie je používateľmi odmietaný. Vzhľadom k nasadeniu lacnejšieho 4G čipsetu tak spoločnosť bude môcť ušetriť a ponúkne nové modely s nižšou cenou. Prejdeme ale ku samotným smartfónom. V certifikácii sa nám objavil jeden model pod dvoma rôznymi kódami. Kódový názov „tapas“ patrí ku kódom 23021RAAEG (globálny model) a 23028RA60L (indický model). Táto verzia smartfónu nemá ponúknuť NFC vo výbave, pričom podľa kódového označenia tipujeme jeho predstavenie v priebehu februára.

Redmi Note 12 Pro
Zdroj: Redmi

Na ceste je aj jeho verzia s podporou NFC. V certifikácii sa skrýva pod kódom 23021RAA2Y, pričom tento model má prísť do Európy. Kódový názov smartfónu je „topaz“ a zdá sa, že Redmi tak prinesie jeden model do Európy v dvoch verziách. Jeden bude mať vo výbave podporu NFC pre bezkontaktné platby, druhý zasa príde bez NFC. Oba modely by mali prísť s názvom Redmi Note 12 4G, či sa však odlíšia aj nejako inak zatiaľ nevieme.

Kúpili by ste si dnes smartfón bez podpory NFC? A zvážili by ste kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať