MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Ktoré Xiaomi smartfóny ponúkajú štyri roky softvérovej podpory? Tieto to sú!

Ak vlastníte niektorý z týchto novších smartfónov od Xiaomi alebo Redmi, získate viac aktualizácií ako iné modely. Pozrite sa na tento zoznam.

Čínske Xiaomi bolo až donedávna známe ako spoločnosť, ktorá neprináša príliš dlhú softvérovú podporu. Práve toto bolo kameňom úrazu pre smartfóny tejto spoločnosti a dôvodom, prečo ľudia radšej siahli po konkurencii. Zdá sa však, že sa čínsky gigant sústreďuje o niečo viac na lepšiu softvérovú podporu a niektoré smartfóny ponúkajú dokonca štyri roky softvérovej podpory. Ktoré modely medzi ne patria a akú aktualizačnú politiku má čínska spoločnosť pod vedením Lei Juna? Odpoveď nám prináša portál makeuseof.com a my sa na ňu pozrieme spoločne. Zoznam zahrňuje smartfóny z radov Xiaomi aj Redmi.

Štyri roky softvérovej podpory pre Xiaomi aj Redmi smartfóny

Fanúšikovia spoločnosti, ktorí vlastnia smartfóny takmer od úplného počiatku spoločnosti na globálnom trhu si isto pamätajú časy, kedy sa zariadenia dočkali aj štyroch veľkých aktualizácií smartfónu. Postupom času sa však čínska spoločnosť v aktualizáciách mierne pohoršila, nakoľko začala prinášať maximálne tri roky bezpečnostných záplat systému pre svoje drahšie modely. Lacnejšie modely naopak získali len jednu veľkú aktualizáciu a dva roky bezpečnostných záplat. Tie však v lacnejších zariadeniach boli nepravidelné. Zmena nastala koncom minulého roka, kedy sa čínsky gigant snaží dotiahnuť na konkurenčné spoločnosti.

Vybrané smartfóny predstavené po septembri minulého roka z radov Xiaomi a Redmi tak získali predĺženú systémovú podporu. Majitelia vybraných zariadení sa tak môžu tešiť z troch veľkých aktualizácií Androidu a štyroch rokov bezpečnostných záplat. A aby tomu nebolo málo, tieto zariadenia by mali získať aj štyri veľké aktualizácie nadstavby MIUI. Táto aktualizačná politika sa však stále týka len drahších zariadení a modely s cenou okolo 100 eur takéto privilégium mať nebudú. Ostanú pri jednej veľkej aktualizácii systému a dvoch rokoch bezpečnostných záplat systému.

Tieto modely získali predĺženú systémovú podporu

Ak vás zaujíma, ktoré smartfóny disponujú touto predĺženou systémovou podporou, ste na správnom mieste. Nájdeme medzi nimi novinky od spoločnosti Xiaomi aj Redmi, ktoré nájdeme na globálnom aj čínskom trhu. A ktoré zariadenia to teda sú? Nižšie sa môžete pozrieť na kompletný zoznam zariadení, ktoré majú toto aktualizačné privilégium.

 • Xiaomi 11T
 • Xiaomi 11T Pro
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE
 • Xiaomi 12X
 • Xiaomi 12
 • Xiaomi 12 Pro
 • Redmi Note 11
 • Redmi Note 11S
 • Redmi Note 11 Pro
 • Redmi Note 11 Pro 5G
 • Redmi K50
 • Redmi K50 Pro

Na zozname nájdeme aj smartfóny z tohtoročnej série Redmi K. Je celkom možné, že globálne verzie týchto smartfónov, ktoré zrejme prídu pod krídlami Poco, nakoniec získajú rovnako dlhú softvérovú podporu. Našli ste na zozname aj svoj smartfón? A ktorý model aktuálne vlastníte vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať