redmi-k40-gaming-edition-3
Zdroj: Redmi

Lite verzia známeho smartfónu je na ceste. Pôjde Xiaomi s cenou ešte nižšie?

Spoločnosť Xiaomi sa stala známou najmä pre dokonalý pomer cena / výkon. Časy, kedy sme vlajkovú loď z radov Mi mohli kúpiť už za 300€ sú preč, spoločnosť však naďalej produkuje smartfóny, ktoré majú vrcholnú výbavu, no cenou sú konkurenciou pre ostatné spoločnosti. Štafetu po hlavnej línii prebralo Redmi, ktoré už dávno neprodukuje len nižšiu radu a tento rok nám dokonca priniesla herný smartfón. Portál bgr.in nás teraz však informuje o príchode ďalšej lacnej novinky. Pozrite sa na prvé informácie o Redmi K40 Gaming Edition Lite.

Herný smartfón Lite

Herné smarfóny sú určené k tomu, aby dosiahli čo najvyšší výkon. Doteraz sme u Xiaomi mohli sledovať len líniu Black Shark, ktorá si doteraz drží prvenstvo v rebríčku AnTuTu. Výkon hernej línii odopierať nemôžeme, každopádne s príchodom Redmi K40 Gaming Edition sme zistili, že herný smartfón môže byť dostupný i za nižšiu cenu. Dokáže však Redmi ísť ešte nižšie? S jeho Lite verziou áno!

Špecifikácie

O špecifikáciách nového Redmi K40 Gaming Edition Lite informuje známy leaker Digital Chat Station, ktorý sa mýli veľmi zriedkavo. Namiesto vrcholného Mediateku Dimensity 1200 však získa čipset Dimensity 1100, výkon bude teda trochu okresaný. Ďalej očakávame Full HD+ displej s rozlíšením 2400×1080 pixelov, priestrelom pre selfie kameru ako v hlavnom modeli a taktiež 120Hz obnovovaciu frekvenciu.

Čo sa týka batérie, očakávame 5000mAh kapacitu a podporu 67W nabíjania rovnako, ako v hlavnom modeli. Šepká sa tiež o 64mpx hlavnom snímači kamery, smartfón sa teda od hlavného modelu líšiť veľmi nebude, na čo však siahnuté bude, je výkon.

To spoločnosti však ospravedlníme, pretože Xiaomi sa tento rok snaží spopularizovať herné smartfóny, ktoré nebudú určené len pre hráčov. Len pre pripomienku, cena základného modelu začína na úrovni 255€. Dokáže Redmi podliezť túto hranicu a priniesť ešte lacnejší smartfón? Podľa všetkého to zistíme už čoskoro!

Máte zálusk na herný smartfón a pozdáva sa vám takýto lacný Lite smartfón s vysokým výkonom? Alebo radšej siahnete po „klasike“? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať