Notifikačné bubliny Android
Zdroj: Youtube.com (Mod Tech)

Má váš Xiaomi problém s notifikačnými bublinami? Xiaomi prezradilo, kedy ich opraví!

Notifikačné bubliny pre aplikácie ako Messenger, Whatsapp či ďalšie iné sú kameňom úrazu systému Android 11. Ten spôsobil viaceré problémy, notifikačné bubliny sú však jednou z najpoužívanejších funkcií systému, a preto používateľom prekáža najmä ich nefunkčnosť. Xiaomi teraz však avizuje, že oprava tohto problému je už v dohľadnej dobe, informuje portál Piunikaweb.com. Kedy teda Xiaomi opraví tento problém s notifikačnými bublinami? A čo vlastne notifikačné bubliny sú?

Čo sú to notifikačné bubliny?

Niektorým z vás možno stále nie je jasné, čo to notifikačné bubliny sú. Až do príchodu Android 11 bola táto funkcia nazývaná četové hlavičky. Preslávila ich komunikačná aplikácia Messenger a vďaka nim ste mohli mať svoje konverzácie na ploche svojho smartfónu, zatiaľ čo ste sa venovali niečomu inému. Počas prechodu na Android 11 však zmenili svoj typický guľatý tvar na hranaté bubliny a priniesli nemalé problémy, keď sa nechceli spúšťať a nepracovali tak, ako by mali.

Kedy bude problém s notifikačnými bublinami vyriešený?

Problém s bublinami trápi mnohých a majitelia Xiaomi smartfónov začali vo veľkom využívať plávajúce okná aplikácií namiesto notifikačných bublín. Xiaomi však teraz na problém reaguje a odkazuje, že problém vyrieši nová nadstavba MIUI 12.5. Tá sa v posledných dňoch vo veľkom šíri medzi užívateľov a dúfame, že všetko beží tak, ako by malo.

Nadstavba MIUI 12.5 má byť svojím spôsobom prelomová, pretože má napraviť všetky problémy a chyby, ktoré priniesla ako nadstavba MIUI 12, tak i neslávny Android 11. MIUI 12.5 by však malo opraviť i viaceré problémy so stabilitou systému, zaručiť správny chod aplikácií a taktiež priniesť možnosť odinštalovania bloatware, ktorý vo svojom smartfóne nevyužívame.

Práve pre tieto dôvody sa tešíme z rýchlej distribúcie aktualizácií medzi fanúšikov Xiaomi a veríme, že čínsky gigant si dal na MIUI záležať a splní všetko, čo avizoval.

Využívate notifikačné bubliny i vy, alebo nie ste príliš fanúšikmi tejto funkcie? A pretrvávajú problémy i u vás? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať