Android 11
Zdroj: Android

Vlastníte jeden z týchto smartfónov a čakáte na Android 11? Vieme, kedy príde!

Keď sme vás informovali o aktualizáciách pre Android 11, zdalo sa, že tieto modely z radu Redmi Note získajú svoju aktualizáciu počas posledného aprílového týždňa. Žiaľ, nestalo sa tak a majitelia obľúbených Redmi Note 9, resp. 9S a 9 Pro stále čakajú na svoju aktualizáciu. Kde nastal problém? Moderátor na Mi fóre nám dáva odpoveď, ktorú sprostredkoval portál Piunikaweb.com. Podľa všetkého by Android 11 pre spomínané modely mal prísť každou chvíľou.

Redmi Note séria

Napriek tomu, že si minuloročné „deviatky“ mali užívať nový Android už niekoľko dní, aktualizácia je stále v nedohľadne. Po tom, čo Xiaomi nedodržalo sľúbené časové hranice, majitelia smartfónov sa začali obávať, čo sa mohlo pokaziť. Nič sa však nepokazilo a interné testovanie by malo prebiehať bez väčších komplikácií.

Znamenalo by to, že modely Redmi Note 9, Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro by mali byť aktualizované v najbližších dňoch, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o Stable beta systém. Ten nezaručuje používateľom bezchybný chod zariadenia, je niečím medzi stabilnou a beta verziou, ktorá je bezpečná pre používanie, stále však môže obsahovať chyby.

Android 11

Majitelia zariadení bežiacich na systéme Android 11 dobre vedia, aké je to mať chyby v smartfóne. Od padajúcich aplikácií, cez výpadky základných funkcií až po problémy znemožňujúce chod smartfónu. Xiaomi samo priznalo, že adaptácia na Android 11 je ťažká a celé by to mal vyriešiť prechod na nadstavbu MIUI 12.5. Tá je mimochodom už za rohom a šepká sa i o MIUI 13.

Vzhľadom k tomu, že si Xiaomi a developerský tím MIUI svoju chybu priznalo, sme si istí, že v prípade smartfónov zo série Redmi Note 9 k problémom nepríde a Xiaomi si už dá pozor. Android 11 síce môže byť problematickým pre developerov, je na trhu však už dostatočne dlho na to, aby sa dokázal dostať medzi užívateľov v bezchybnej podobe.

A čo vy, máte už slávny Android 11? A na akej verzii MIUI bežíte? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať