Xiaomi Mi 11 Lite_render
via Techradar.com

Mi 11 Lite 4G sa pomaly rysuje, najnovšie leaky poukazujú na špecifikácie

Mi 11 Lite 4G bol doteraz tajomný model, o ktorom sme nevedeli takmer nič. Teraz už vieme, že príde už čoskoro a odrovná nejedného konkurenta.

Len nedávno sme vás informovali o 5G verzii smartfónu Mi 11 Lite zatiaľ čo o 4G modeli nebolo doteraz počuť. To sa ale mení a portál Gizmochina.com uverejňuje leaky, ktoré poukazujú nielen na rozdiel medzi indickou a globálnou verziou smartfónu, ale odhaľujú viaceré špecifikácie. Po predstavení smartfónov zo série Redmi Note 10 je okolo Mi 11 Lite väčší rozruch a veríme, že ich príchod je ďalší v poradí.

Rozdiely vo verziách

Mi 11 Lite 5G bol nedávno certifikovaný u Google Play Console a odhalil i kódový názov. Pre tento model Xiaomi zvolilo názov „renoir“ a tak teda vieme rozlíšiť 4G a 5G smartfóny. Mi 11 Lite 4G získava názov „coubert“ s ďalším delením. Globálny smartfón je označovaný ako „coubert_global“ a indický ako „coubertin_india“. Vieme teda, že smartfón sa bude medzi regiónmi líšiť a vďaka tomuto označeniu si ich už nebudeme pliesť.

Parametre Mi 11 Lite 4G

Vďaka leakom poznáme napríklad displej. Pôjde o 90Hz FHD+ AMOLED displej i keď predtým sa vravelo o IPS LCD paneli. Každopádne AMOLED vítame a vyššia obnovovacia frekvencia tiež poteší. Ďalej sa povráva, že Xiaomi siahne po čipsete od Qualcommu. Mi 11 Lite 4G by mohol byť poháňaný čipsetom Snapdragon 720G. Rovnaký čipset Xiaomi využilo i u modelov Redmi Note 9 Pro či Redmi Note 9S, ktoré sú veľmi obľúbené v našich končinách.

Čo sa týka kamery, mala by byť zložená z troch snímačov a zadná strana smartfónu pripomínať základný model Mi 11. Hlavný snímač bude mať zrejme 64 megapixelov a povráva sa, že pôjde o snímač od Samsungu GW2. Sekundovať mu bude pravdepodobne 8mpx ultraširoký snímač a tretí snímač bude závisieť od verzie smartfónu. Zatiaľ čo v Indii bude zrejme použitý hĺbkový snímač, globálna verzia sa dočká 5mpx macro senzoru.

Známa je i batéria, ktorá by mala mať kapacitu 4250 mAh s 33W nabíjaním s podporou reverzného nabíjania. Čo sa týka systému, smartfón príde s Androidom vo verzii 11 a nadstavbou MIUI 12, resp. 12.5. K dispozícii budú pamäte RAM o veľkosti 6/8GB a úložisko so 64/128GB. Mi 11 Lite 4G bude dostupný v troch farebných prevedeniach.

S takýmito špecifikáciami bude smartfón silným konkurentom pre Redmi Note 10 Pro, ktorý čaká na svoje uvedenie na trh. Voľba medzi smartfónmi bude tento rok teda veľmi obtiažna.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.