Xiaomi Mi Pad 5
Zdroj: xiaomitoday.it

Mi Pad 5 je na ceste: Tablet zachytený v kóde MIUI. Čo návrat tabletov od Xiaomi ponúkne?

Návrat tabletov pod značkou Xiaomi je oficiálne potvrdený a značí o tom i zachytenie tabletu v kóde nadstavby MIUI. Tá nám potvrdzuje ako informáciu o systéme, tak i neskutočnú kapacitu batérie. Tá síce nebude tak vysoká, ako bolo pôvodne avizované, ale aj tak pôjde o naozaj vysokú kapacitu, ktorú mu môže závidieť nejeden smartfón. Existenciu tabletu si všimol známy leaker Kacper Skrzypek, ktorý na ňu upozornil prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Novinku sprostredkoval portál Xiaomiadictos.com.

Kapacita batérie i systém MIUI

Ako sme už avizovali, batéria tabletu bude naozaj vyčnievať medzi ostatnými. Tak či onak, tablet potrebuje vyššiu kapacitu práve pre vyššiu spotrebu batérie a z pôvodne avizovaných 12 400mAh je zrazu „len“ 8720mAh. I tak ide o dostačujúcu kapacitu, ktorá vám isto zaistí vysokú výdrž zariadenia.

Názov tabletu Mi Pad 5 je zatiaľ provizorný a Xiaomi ho zatiaľ nikde nepoužilo oficiálne. Leaker tak informuje o tablete s názvom „nabu„, ktorý bol pre tento pripravovaný tablet potvrdený už skôr. Čo však vieme na istotu, je pripravovaná verzia nadstavby MIUI pre tablety. Práve táto zmena launcheru pre tablety nás upozornila na prítomnosť a príchod tabletu, ktorý by mohol nastať už čoskoro. Nižšie sa môžete pozrieť na oficiálne znenie Tweetu.

Mi Pad 5

O novom tablete sa síce šepká už dlho, veľa informácií však nemáme. To by sa ale mohlo v najbližšej dobe zmeniť a Xiaomi by sa po predstavení hernej novinky Redmi K40 Gaming Edition mohlo sústrediť práve na pripravovaný tablet.

Už predtým však bolo avizované, že tablet by mal mať podporu stylusu a veľkosť displeja by mala byť 10″ až 12″. Pre takýto tablet by batéria s kapacitou takmer 9000mAh mohla byť dostačujúca a sme si istí, že nadstavba MIUI to pekne doladí.

Čo sa týka dizajnu, viaceré rendery poukazujú na dizajn podobný tomu vlajkovej lode Mi 11. Pripomína ho kamerový modul na chrbáte zariadenia a zdobiť by ho mal i trochu väčšie logo spoločnosti.

Mi Pad 5
Prvý pohľad na Mi Pad 5
Zdroj: Gizmochina.com

Myslíte, že tablety majú v dnešnej dobe ešte využitie? Alebo si vystačíte so smartfónom? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať