MIUI 12.5 nebude rovnaká na každom zariadení.
Zdroj: MIUI

MIUI 12.5 po boku Android 11 mieri do ďalšieho smartfónu! O ktorý model ide?

Nadstavba MIUI 12.5 sa v poslednej dobe dostáva k čoraz väčšiemu počtu smartfónov, čo dokazuje i fakt, že takmer každý deň ju získava nejaký smartfón. Dnes tak zelenú získal populárny smartfón z roku 2019, ktorý získal nadstavbu v Číne medzi prvými. U nás model trhal predajné rekordy, keďže šlo o kompaktný smartfón s prívetivou cenou a vychádzal z vlajkovej lode Mi 9. Tipovali ste model Mi 9 SE? Tak ste tipovali správne, pretože portál Gizmochina.com práve informuje o jeho dlhoočakávanej aktualizácii!

MIUI 12.5 spolu s Android 11

Vzhľadom k tomu, že ide o smartfón zo začiatku roku 2019, ide o prekvapenie, že MIUI 12.5 prichádza tak skoro. O čo viac, ide o aktualizáciu postavenú na systéme Android 11, čo poteší majiteľov smartfónov dvojnásobne. Aktualizácia prichádza pre smartfóny so systémom Global (MI), európske verzie systému však aktualizáciu získajú počas najbližších dní. Nájdeme ju pod názvom V12.5.1.0.RFBMIXM a ide o stabilnú verziu systému.

Výbava smartfónu

Ako sme už spomínali, model bol predstavený začiatkom roku 2019. V tom čase zažiaril po boku vlajkového Mi 9 a priehľadného Mi 9 Transparent Edition. Mi 9 SE ponúkol čipset Snapdragon 712, 5,97″ Super AMOLED displej a na tú dobu prelomovú kameru so 48mpx hlavným snímačom. Model si zamilovali mnohí najmä pre jeho kompaktné rozmery a vraví sa, že ide o posledný kompaktný smartfón od Xiaomi. Spomenuli by sme ešte i prítomnosť NFC či 3070mAh batériu nabíjanú 18W nabíjaním, čo na tú dobu nebolo málo.

Model bol predstavený s operačným systémom Android 9 Pie, pričom ho dopĺňala nadstavba MIUI 10. Smartfón tak získava svoju druhú veľkú aktualizáciu a ďalšie zatiaľ nie sú potvrdené. Zdá sa však, že Mi 9 SE sa veľmi dobre dokáže adaptovať na nové verzie systému, podpora do budúcnosti zatiaľ tak nie je vylúčená. Ostáva nám tak len veriť v Xiaomi a počkať si na nadstavbu MIUI 13.

Vlastníte model Mi 9 SE i vy, alebo ste mu v čase jeho najväčšej slávy odolali? A vyskúšali ste už nadstavbu MIUI 12.5 na vlastnej koži? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať