MIUI 13
Zdroj: Xiaomiportal.sk

MIUI 13 má svoj možný dátum predstavenia. Poznáme i prvé informácie o pripravovaných funkciách!

Nadstavbu MIUI 12.5 mnohí z vás ešte ani nemajú vo svojich smartfónoch, výnimkami sú však používatelia, ktorí si ju nainštalovali vďaka Xiaomi.eu ROM. Informácie o veľkej „trinástke“ však už vyplývajú na povrch a s príchodom sa ráta vo chvíli, kedy oficiálne predchádzajúca verzia nebude plne medzi nami. Ste zvedaví na novú MIUI 13? Tak pozorne sledujte, pretože portál Xiaomiadictos.com informuje, že do jej odhalenia ostávajú necelé 2 mesiace!

MIUI 13

Čakáte na aktualizáciu pre MIUI 12.5? Väčšina z vás ju získa až v auguste. Debut MIUI 13 sa však odhaduje už na 25.6.2021! Predstavenie novej nadstavby sa teda odhaduje na veľmi blízky dátum, čomu svedčí i minuloročné predstavenie „dvanástky“. Tá prišla 27.4.2020 a podľa odhadov je pre príchod verzie s číslom 13 už najvyšší čas. Do plánov však vstupuje polovičná verzia nadstavby, ktorá tu doteraz nebola. Ako to Xiaomi s príchodom trinástej verzie vymyslí, zatiaľ nie je známe.

Funkcie a dostupnosť

Možno si vravíte, že pre špekulácie o funkciách nadstavby MIUI 13 príliš skoro. To však nie je pravdou, pretože kroky Xiaomi veľmi pozorne sledujeme a sme si istí, že zásadnou zmenou bude prístup k optimalizácii systému. Nikto z nás si už nechce zopakovať scenár z príchodu Android 11 k nadstavbe MIUI 12, ktorý doslova znemožnil plynulé využívanie smartfónu.

Ďalšou žiadanou funkciou MIUI 13 je tzv. Desktop mode. Ide o novinku známu zo skladateľného Mi MIX Foldu, ktorá umožní smartfónu správať sa ako počítač s operačným systémom Windows. K dispozícii bude menu spustiteľné z lišty pomocou tlačidla „Štart“ a taktiež multitasking v oknách.

O dostupnosti systému toho zatiaľ nie je veľa známeho, spomínaný dátum príchodu sa však odhaduje pre čínske zariadenia a verejnosťou koluje tiež predbežný zoznam zariadení, ktoré by nadstavbu mohli získať.

Myslíte, že skorý príchod MIUI 13 je potrebný alebo by ste radšej využívali lepšie optimalizovaný MIUI 12.5? A na akom systéme momentálne bežíte? Pochváľte sa nám v komentároch a sledujte nás pre ďalšie novinky zo sveta Xiaomi!

Mohlo by vás tiež zaujímať