Zdroj: YouTube (ProductNation)

Na ceste je nový Poco M4 5G: Nepôjde však o úplnú novinku medzi smartfónmi!

Poco M4 5G bude prerobenou verziou už predstaveného smartfónu z portfólia Redmi. Pôjde o menej vybavený nedávno predstavený smartfón.

Len pred pár dňami nám Xiaomi predstavilo nové smartfóny z radu Redmi Note 11, ktorý doplnil aj model známy ako Redmi 10 5G. Šlo o podarenú strednú až nižšiu triedu medzi smartfónmi, ktorú čoskoro doplní ďalší model. Teraz pre nás svoju novinku pripravuje spoločnosť Poco, no až na takú veľkú novinku sa tešiť nemusíme. Nebolo by to Poco, keby nevidelo príležitosť v lacnom smartfóne od Redmi a neprinieslo ho vo svojom prevedení. Tentokrát si Poco pripravuje model známy ako Poco M4 5G a ako môžete odhadovať, pôjde o lacný a menej vybavený smartfón. A výbavu tohto smartfónu už taktiež poznáme, odhaľuje komunita Xiaomiui.

Poco M4 5G ako nový model spoločnosti

Už sme si zvykli, že spoločnosť Poco častokrát neprináša nové modely, no skôr premenované a redizajnované smartfóny od spoločnosti Redmi väčšinou na globálny trh. Vďaka týmto posunom smartfónov sa môžeme dostať napríklad k smartfónu Poco F3, ktorý by sa na globálny trh pod pôvodným označením Redmi K40 nedostal. V prípade Poco M4 5G však pôjde o inú situáciu. Tento model na našom trhu už máme a nazýva sa Redmi 10 5G. Nie je známe, prečo sa Poco rozhodlo tento model opäť priniesť na globálny trh, no rozhodne nejde o prvú situáciu, kedy nám Xiaomi prinesie do Európy ten istý model pod dvoma rôznymi pomenovaniami.

Xiaomi zatiaľ neupresnilo, kedy Poco M4 5G na našom trhu uvidíme. Očakávať však môžeme jednu zmenu v porovnaní s pôvodným Redmi 10 5G, ktorý nám spoločnosť predstavila len pred pár dňami. Model bude poháňať nadstavba MIUI pre Poco, ktorá má automaticky aktivovaný Poco launcher. Ten je v súčasnosti jedným z najobľúbenejších launcherov a prináša napríklad natívne ponuku aplikácií, ktorú by sme si v základnom MIUI launcheri museli manuálne nastavovať.

Takúto výbavu môžeme očakávať

Model Redmi 10 5G, ktorý bude materským smartfónom pre Poco M4 5G je veľmi prepracovaným zariadením. V základe prináša čipset MediaTek Dimensity 700. Ten nám pokojne postačí na základné, no aj zložitejšie úkony. Ďalej má k dispozícii 90Hz IPS LCD displej s FHD+ rozlíšením. Smartfón už pri kúpe beží na systéme Android 12 a nadstavbe MIUI 13. Tá však bude v prípade predstavenia Poco M4 5G prispôsobená pre Poco. Na kvalitné snímky však tento model slúžiť určite nebude.

K dispozícii má totiž len dva snímače kamery, pričom hlavný má síce 50mpx, no dopĺňa ho len 2mpx hĺbkový snímač. Širokouhlý či makro snímač v tomto prípade teda nečakajme. Poteší však batéria, ktorá bude mať kapacitu 5000mAh a napájaná môže byť až 18W adaptérom. Zmena má taktiež nastať v oblasti dizajnu, nevieme však, aký dizajn spoločnosť Poco napokon zvolí.

Kúpili by ste si takýto lacnejší model? Alebo ste skôr orientovaný na drahšie zariadenia? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať