Notifikačná lišta MIUI
Zdroj: YouTube.com (Digital Sphere)

Nová funkcia MIUI nám uľahčí spôsob sledovania online objednávok. Čo pre nás chystá čínsky technologický gigant?

Xiaomi nás znova prekvapilo s funkcionalitou, o ktorej sme ani nevedeli, že ju potrebujeme, no uľahčí nám sledovanie našich online objednávok. Novinkou je widget, ktorý nás bude informovať o tom, na čo sa nevieme dočkať už od kliknutia na tlačidlo objednať.

Funkcia je zatiaľ dostupná len v uzavretej Beta verzií V21.11.3, na čo upozornil web xiaomiadictos.com. Widget v tejto verzii sleduje objednávky  zatiaľ len z  vybranej skupiny obchodov, ktorými sú Youpin, JD, Guoguo, SF Express store, a samozrejme, aj objednávky vytvorené priamo u výrobcu – Xiaomi, čiže len objednávky vytvorené v Číne. Môžeme však očakávať, že funkcia bude neskôr kompatibilná pravdepodobne i s ďalšími platformami, ako je napríklad eBay.com, Amazon a ďalšie.  Do úvahy rovnako prichádza, že Xiaomi vo finálne bude prepájať len informácie priamo z dopravných spoločností, a obchody z tohto reťazca, „vynechá“.

Rovnako musíme dodať, že nie je ničím nezvyčajným, že Xiaomi si najprv otestuje funkcionalitu na domácom trhu, a až následne ukáže a poskytne vychytávku celému svetu. Presný dátum uvoľnenia funkcie, či už v čínskej alebo celosvetovej verzií, nie je však ešte známy.

Pozrite sa, ako vyzerá nový widget

Funkcionalita tohto widgetu by mohla byť sprístupnená už o čosi skôr, ak by išlo o objednávky z globálnej stránky mi.com, no zatiať to je len otázka spomínanej beta verzie. Ako by to malo približne vyzerať si môžete pozrieť na obrázku nižšie. V prostredí widgetu si vyplníme číslo objednávky o ktorej stave nás bude smartfón informovať aj na obrazovke uzamknutia.

MIUI Widget sledovanie objednavok
Zdroj: xiaomiadictos.com

Môžeme sa len domnievať, že tento widget bude súčasťou funkcionalít, ktoré nám priniesie nové MIUI 13, ktorého príchod sa očakáva už nasledujúci mesiac, kde sa očakávajú mnohé zmeny výzoru MIUI.

Mohlo by vás tiež zaujímať