Zdroj: YouTube (ProductNation)

Poco M4 5G je na ceste: Čo ponúkne tento lacný model a kedy príde aj do Európy?

Poco M4 5G príde ako lacný smartfón do Európy už budúci týždeň. Poznáme výbavu aj oficiálny dátum predstavenia tejto lacnej novinky.

V poslednej dobe sa zdá, ako keby sa čínske Xiaomi prebralo aj so svojimi dcérskymi spoločnosťami a bolo pripravené pre nás priniesť nové smartfóny. Dôkazom sú modely ako Xiaomi MIX Fold 2 či Redmi K50 Ultra, ktoré sa poodhalia už o niekoľko hodín. Okrem Xiaomi a Redmi však svoju novinku chystá aj Poco, pričom ale pôjde opäť len o rebrandovaný model od Redmi. Čo nám teda Poco M4 5G ponúkne a kedy prebehne jeho odhalenie? Všetky bližšie informácie nám uverejnila práve spoločnosť Poco prostredníctvom svojho oficiálneho profilu na sociálnej sieti Twitter. Prezradíme vám taktiež to, že novinka bude určená pre globálny, teda aj európsky trh.

Poco M4 5G bude spadať do strednej triedy smartfónov

Ak sledujete situáciu okolo smartfónov od Xiaomi a ich dcérskych spoločností, určite vám neuniklo, že model s označením Poco M4 5G existuje. Ide však o verziu smartfónu, ktorá je určená pre indický trh. Tento model sa však teraz objaví aj u nás v Európe a poteší tak fanúšikov lacnejších modelov s postačujúcou výbavou. Vďaka indickej verzii smartfónu, no aj ich materskému modelu z Číny v podobe Redmi Note 11E tak už dnes vieme povedať, akú výbavu tento smartfón získa. Srdcom smartfónu má byť čipset MediaTek Dimensity 700 a tešiť sa môžeme aj na dve pamäťové konfigurácie, 4+64GB a 6+128GB.

Model má ďalej ponúkať aj podporu pre SD karty, ak by vám náhodou bolo úložiska málo. Poco M4 5G má potešiť aj milovníkov mobilnej fotografie, keďže širokouhlý snímač bude mať 50mpx. Druhý snímač bude ale skôr do počtu, keďže má ísť o 2mpx hĺbkový snímač. O výdrž smartfónu sa postará 5000mAh batéria a nebude chýbať ani 18W nabíjanie. Výdrž smartfónu na jedno nabitie sa tak odhaduje na celý deň, čo je vzhľadom k výbave zariadenia celkom očakávané.

Smartfón príde už budúci týždeň

Vzhľadom k tomu, že sa predstavovanie blíži, vás môžeme informovať o presnom dátume aj čase jeho odhalenia. Predstavenie prebehne prostredníctvom živého vysielania na platformách ako Facebook, Twitter, YouTube a Poco Community. Na odhalenie nového modelu s označením Poco M4 5G sa budeme môcť pozrieť už v pondelok, 15.8.2022. Ak by vás zaujímal konkrétny čas, predstavenie by malo prebehnúť o 12:00 nášho času, teda na priame poludnie.

Zatiaľ nevieme, či model príde sám alebo sa po jeho boku ukážu aj iné novinky. Ak by ale išlo len o jeden smartfón, môže sa stať, že by sa spolu s ním ukázali aspoň nejaké slúchadlá alebo iné produkty nositeľnej elektroniky. Očakávame, že sa bližšie informácie k predstavovaniu modelu Poco M4 5G dozvieme už vo veľmi blízkej dobe.

Budete sledovať predstavovanie nového smartfónu od Poco? A zvážili by ste jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať