Poco smartfon (1)
Zdroj: unsplash.com (Vinicius "amnx" Amano)

Poco pripravuje nový lacný smartfón, ktorý predstaví už tento mesiac: Toto bude Poco C40!

Poco C40 má byť lacným smartfónom s výkonom strednej triedy. Jeho predstavenie sa odhaduje na tento mesiac, nebude však novinkou.

Spoločnosť Poco pôsobí ako jedna z troch značiek veľkej spoločnosti Xiaomi, ktorá prináša smartfóny. Častokrát býva takou zlatou strednou cestou medzi zariadeniami, pričom materské Xiaomi väčšinou prináša drahšie a lepšie vybavené zariadenia a Redmi zasa tú nižšiu cenovú kategóriu. Poco však tiež rado prerába už existujúce modely a zdá sa, že inak tomu nebude ani teraz. Populárna spoločnosť totiž chystá príchod modelu Poco C40, ktorý by mal prísť na globálny trh už v priebehu tohto mesiaca, informuje komunita Xiaomiui. A akú výbavu tento pripravovaný smartfón získa? Na čo konkrétne sa môžeme tešiť? Na podrobnosti ohľadom pripravovaného modelu sa teraz pozrieme spoločne.

Výbava bude opäť prevzatá od Redmi

Ako všetci už dobre vieme, smartfóny od spoločnosti Poco sú najčastejšie prerobenými lacnejšími smartfónmi od Redmi. Rovnako tomu bude aj teraz, nakoľko pripravovaný Poco C40 získa čipset Snapdragon 680, 6.71″ IPS LCD displej a kameru s dvoma snímačmi. Znejú vám tieto špecifikácie povedomo? Máte určite pravdu, na trhu sa totiž tento model už nachádza pod označením Redmi 10C, ktorý nám spoločnosť Redmi priniesla pred niekoľkými týždňami. Ide o smartfón strednej triedy, ktorý však získal výbavu s niekoľkými kompromismi, aby si mohol udržať čo najnižšiu cenu.

A aké zmeny môžeme v prípade tohto smartfónu označeného ako Poco C40 očakávať? Nebude ich veľa, nakoľko jedinou zmenou by mal byť opäť len dizajn tak, ako to má Poco vo zvyku. Model sa bude zrejme ladiť do typických dizajnových prvkov, aké spoločnosť využíva pri každom jednom smartfóne, teda výrazné logo na zadnej strane a rámik okolo kamery. Rovnako by sa smartfón mohol objaviť na predajných pultoch aj vo farbe Poco Yellow. Táto farba je typická pre smartfóny spoločnosti Poco a ide o ozajstné oživenie medzi smartfónmi.

Takto bude vyzerať kompletná výbava modelu Poco C40

Model s označením Poco C40 má byť vernou kópiou modelu Redmi 10C až na spomínanú zmenu dizajnu. Srdcom smartfónu má byť teda čipset Snapdragon 680, ktorý mimochodom poháňa aj lepšie vybavený model strednej triedy v podobe Redmi Note 11. Ako sme už spomínali, model získa celkom veľký 6.71″ IPS LCD displej, žiaľ len s podporou 60Hz obnovovacej frekvencie. Čo sa týka kamery, hlavný snímač získa 50mpx, zatiaľ čo ho doplní 2mpx hĺbkový snímač. Selfie snímky budeme môcť vytvoriť vďaka 5mpx selfie kamere umiestnenej vo výreze displeja v tvare kvapky.

O výdrž sa postará 5000mAh batéria, ktorá nám pokojne vystačí aj na dva dni používania smartfónu. Nabíjať ju budeme môcť nabíjaním až do výkonu 18W. Predstavenie modelu s označením Poco C40 sa odhaduje ešte na tento mesiac, nevieme však, kedy konkrétne k jeho odhaleniu príde. Cena modelu by sa mala udržať pod hranicou 200€ a dostupnosť sa udáva pre globálny trh.

Pozdáva sa vám výbava takéhoto lacného smartfónu? Alebo by ste očakávali niečo viac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať