Redmi Note 10
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Xiaomi na trh vráti populárny model v novom kabáte: Lacný smartfón príde už začiatkom roka

Čínska spoločnosť Xiaomi opäť obnoví ďalší smartfón, ktorý pred rokom získal vysokú popularitu. Na ceste je nový Redmi Note 12 Pro 4G.

Viacerí výrobcovia smartfónov chystajú predstavenie svojich vlajkových lodí pre rok 2023, ktoré plánujú predstaviť ešte tento rok. Výnimkou nie je ani čínske Xiaomi, ktoré predstavením série Xiaomi 13 zakončí predstavovanie noviniek v roku 2022. Ďalšie modely máme vidieť až začiatkom budúceho roka, pričom už teraz sa dozvedáme o prvých novinkách, ktoré na trhu nájdeme. A výnimkou nemá byť ani znovuobnovený smartfón od Redmi, ktorý sa doteraz teší vysokej popularite medzi používateľmi. O ktorý telefón ide a pod akým názvom sa na trhu v priebehu budúceho roka objaví? Bližšie informácie nám priniesla komunita Xiaomiui, ktorá nám ponúkla informácie z certifikácií a rôznych databáz.

Znovuobnovenie telefónu pre nás nie je novinkou

Už skôr počas tohto roka sme počuli o tom, že Xiaomi sa má opäť sústrediť na predstavenie už staršieho smartfónu v novom šate. Nepôjde o prvú situáciu, kedy sa niečo takéto stalo. Čínsky gigant častejšie obnovuje populárne telefóny, ktoré používatelia aj po dlhšej dobe využívajú vo veľkej miere. Rovnaká situácia nastala napríklad pri Redmi Note 8. Ten sa minulý rok objavil na trhu s obnovenou výbavou a názvom Redmi Note 8 2021. Rovnaká situácia má nastať aj pri smartfóne, ktorý minulý rok na náš trh prišiel ako Redmi Note 10 Pro.

Redmi Note 10 Pro Max
Zdroj: YouTube (C4ETech)

Podľa pôvodných únikov a informácií sme si mysleli, že staronový smartfón od Xiaomi sa bude nazývať Redmi Note 11 Pro 2023. Teraz však prišlo k zmene, nakoľko si to pravdepodobne čínsky gigant rozmyslel. Nový model tak už nemá spadať pod sériu Redmi Note 11, nakoľko v certifikácii sme momentálne narazili na telefón, ktorý nesie názov Redmi Note 12 Pro 4G. Novinka by teda mala prísť pod novším modelovým radom, čomu nasvedčujú aj údaje v certifikáciách, ktoré sa zhodujú so skôr avizovaným modelom.

Redmi Note 12 Pro 4G ponúkne novšiu verziu nadstavby MIUI

Ak vás zaujíma, aký rozdiel bude medzi pôvodným Redmi Note 10 Pro a novým Redmi Note 12 Pro 4G, odpoveď je jednoduchá. Staršia verzia smartfónu prišla na trh s nadstavbou MIUI 12 a operačným systémom Android 11. V prípade Androidu sa nemáme tešiť na pokrok, nový model má rovnako priniesť Android 11 s prísľubom aktualizácie na Android 12 a Android 13. Naopak nadstavba MIUI má byť vo verzii MIUI 13. Xiaomi by mohlo telefón veľmi skoro aktualizovať aj na MIUI 14.

Redmi Note 10 Pro_smartfon
Zdroj: YouTube (Renzo Claros – Tech & Cameras)

Obnovený smartfón od Xiaomi by mal na trh prísť začiatkom roka 2023. Aktuálne rátame s tým, že spoločnosť predstaví Redmi Note 12 Pro 4G v prvej tretine roka spolu s ďalšími smartfónmi, ktoré budú do série spadať. Spomenúť by sme mali aj to, že výbava modelu sa nebude líšiť od pôvodnej verzie s označením Redmi Note 10 Pro. Novinku taktiež uvidíme aj na našom trhu.

Lákal by vás takýto lacnejší smartfón v novej verzii? Alebo by ste skôr siahli po skutočnej novinke? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (1)
  1. I may need your help. I’ve been doing research on gate io recently, and I’ve tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.