Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Aj keď je už vo vývoji, príde o niečo neskôr: Čo zdrží predstavenie modelu Xiaomi 13 Ultra?

Xiaomi 13 Ultra sa spolu so svojím predstavením oneskorí. Významné čínske oslavy spomalia jeho vývoj, ktorý je v pokročilej fáze.

Fanúšikovia čínskej spoločnosti aktuálne netrpezlivo čakajú na predstavenie nových modelov zo série Xiaomi 13. Novinky sa totiž v Číne predstavili už začiatkom decembra, pričom v Európe sme zatiaľ nemali možnosť sledovať ich predstavenie. Na globálny trh tak novinky prídu v najbližších týždňoch, pričom so sebou prinesú najnovšie technológie aj kameru od spoločnosti Leica. Okrem týchto smartfónov však čakáme aj na predstavenie nám zatiaľ neznámeho modelu, ktorým má byť Xiaomi 13 Ultra. Teraz sa o ňom ale dozvedáme viac informácií vďaka portálu mundoxiaomi.com. Tento smartfón má na trh prísť o niečo neskôr, pričom ho má zdržať zásadná udalosť. Čo za tým teda bude si teraz prezradíme spoločne.

Xiaomi 13 Ultra príde neskôr ako zvyšok vlajkových lodí

Modelový rad Xiaomi 13 by mal prísť aj do Európy už v najbližších týždňoch, pričom do úvahy prichádza aj ich predstavenie na veľkej technologickej konferencii v Barcelone. Mobile World Congress sa totiž má udiať na prelome mesiacov február a marec, a čínske Xiaomi nám už povtrdilo, že sa tejto konferencie bude účastniť. Spolu so základným Xiaomi 13 a jeho Pro verziou by mohol prísť aj odľahčený Xiaomi 13 Lite, ktorý sa už objavuje v prvých certifikáciách. Xiaomi 13 Ultra má ale prísť o niečo neskôr, na čo narážajú práve naše zdroje.

Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Podľa našich informácií by tak najlepšie vybavený model série mohol prísť až niekedy v apríli či dokonca až v máji. Čo je ale prekvapivé, Xiaomi má už na modeli s prívlastkom Ultra údajne pracovať. Práce na novinke majú byť v pokročilej fáze a keby sa spoločnosť poponáhľala, možno by stihla aj predstavenie modelu na MWC 2023 v Barcelone. Xiaomi 13 Ultra ale nakoniec príde neskôr, pretože spoločnosť nechce jeho vývoj uponáhľať. V najbližších týždňoch nás totiž čaká obdobie, kedy bude Xiaomi pracovať v obmedzenom režime. Zamestnanci spoločnosti totiž budú oslavovať významný sviatok.

Prípravu modelu spomalí čínsky sviatok

Keď sme čakali na predstavenie vlajkových lodí zo série Xiaomi 13 pre Čínu, museli sme si chvíľu počkať. Pôvodný dátum predstavenia totiž zdržal národný smútok pre úmrtie bývalého prezidenta Číny. Nebude to však jediný raz, čo čínska udalosť ovplyvní predstavovanie série Xiaomi 13. Model Xiaomi 13 Ultra sa totiž má stretnúť s oslavami čínskeho nového roka. Začiatok roku zajaca sa teda bude spájať s oslavami, ktoré v Číne budú trvať od 21. januára do približne polovice februára. V tomto období bude mať významná časť zamestnancov spoločnosti voľno a práce na novinkách nebudú plnohodnotné.

Xiaomi 13 rendery
Zdroj: Xiaomiui

Ako sme už uviedli, Xiaomi 13 Ultra má byť vrcholným modelom spoločnosti s tou najlepšou výbavou série. Aj z tohto dôvodu súhlasíme s tým, že nový smartfón príde na trh až neskôr. Xiaomi tak neuponáhľa jeho vývoj a nakoniec sa tak nestane, že by mal významné chyby. Predstavenie modelu Xiaomi 13 Ultra teda príde až o pár mesiacov, pričom rátame aj s jeho globálnym odhalením.

Čakáte na predstavenie série Xiaomi 13 aj vy? A ktorý model vás láka najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať