Xiaomi-Redmi-Logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Redmi Note 10 na reálnych fotografiách odhalil ďalšie špecifikácie

Predstavenie Redmi Note 10 je za rohom a postupne unikajú informácie o jeho špecifikáciách. Ako bude smartfón vyzerať a čo ponúkne?

Zatiaľ čo je všetka pozornosť upieraná na modely Redmi K40, ktoré budú debutovať už dnes v noci, objavujú sa detailnejšie zábery modelu Redmi Note 10. Nedávno sme mohli vidieť jeho balenie, ktoré potvrdilo žiadaný AMOLED displej. Teraz tu máme priamo smartfón v rukách indického predajcu Anis mobile. Na informáciu upozornil portál Gizmochina.com.

Evol-učný dizajn

Ako Xiaomi vyhlásilo pár dní dozadu, na dizajne si dávajú záležať a inak tomu nebude ani v tomto prípade. Potvrdené farby smartfónu Redmi Note 10 sú zelená, biela a sivá. Na fotografii môžeme vidieť smartfón vo svojom sivom prevedení so zahnutými hranami na zadnej strane. Fotografie balenia, ktoré nedávno unikli sú teda potvrdené týmto únikom a sme si istí, že toto je finálny dizajn smartfónu. Na zadnej strane sa nachádza nálepka s modelovým číslom M2101K7AI, teda ide o indickú verziu smartfónu. Základný model série teda prinesie quad-kameru v ľavom hornom rohu. Špekulácie hovoria, že hlavný snímač by mohol mať 48mpx.

Balenie Redmi Note 10 potvrdzuje, že zariadenie príde s AMOLED obrazovkou.
Balenie Redmi Note 10 potvrdzuje, že zariadenie príde s AMOLED obrazovkou. Zdroj: xiaomiadictos.com

Ako sme spomínali, potvrdený je i AMOLED displej, čo znamená i prítomnosť funkcie Always-on displeja. AMOLED displej je šetrný k batérii a pri správnom jase a tmavom režime dokáže ušetriť až niekoľko percent batérie, čím si vyslúži dlhšiu výdrž. Vzhľadom k nízkej cene však zrejme pôjde o klasický 60Hz displej.

Ďalšie špecifikácie

Vďaka fotografiám sa dozvedáme i ďalšie funkcie smartfónu. Snímač odtlačkov prstov sa i napriek AMOLED displeju bude nachádzať v tlačidle napájania. Tento typ displeja vďaka svojej hrúbke umožňuje i snímač odtlačkov priamo pod ním, avšak Redmi sa zrejme pre úsporu nákladov rozhodlo pre lacnejší snímač v tlačidle. Nič to však nemení na účinnosti kvality odomykania zariadenia. Dokonca si dovolíme povedať, že tieto snímače sú aj o niečo efektívnejšie. V Redmi Note 10 očakávame duálne reproduktory, USB-C port a 3.5mm jack pre slúchadlá, ktorý postupne zo smartfónov mizne a popri Bluetooth slúchadlách nemá veľké využitie. Na snímkach je potvrdená veľkosť úložiska s kapacitou 128GB a Android 11 v kombinácii s MIUI 12.

Redmi Note 10
Zdroj: Gizmochina.com

Predstavenie smartfónu môžeme sledovať už 4.3. a je možné, že sa časom objavia i ďalšie informácie o pripravovanom smartfóne. Okrem modelu Redmi Note 10 môžeme očakávať ešte ďalšie 4, informovali sme vás o nich v tomto článku. O ďalších špecifikáciách vás budeme samozrejme informovať, tak nezabúdajte sledovať našu stránku s novinkami zo sveta Xiaomi!

Mohlo by vás tiež zaujímať